Ava!

Kai. Avama, valla, alustama.

See sõna kujutab kahte uksetiiba või väravapoolt koos kahe tõkkepuud või riivi eemaldava käega.

Õppides tuleb meil kõrvaldada kõik tõkked oma teelt.

Inimkonnal ei lasu needust. Pole olemas pärispattu. Ei ole halba karmat eelnenud eksimustest. Ei ole vaimset tarkust, mis oleks inimestele keelatud. Inimkonna tegelik langus toimub vaid siis, kui inimesed rumalast peast ja tahtlikult end vaimsele tarkusele sulevad.

Need, kes püstitavad müüre, panevad ette väravaid ning end kõigest eraldavad, kogevad peagi, et on muutunud endassetõmbunuteks ja maailma suhtes kartlikeks. Meel jääb haigeks ja keha loiuks ning hea õnn ei satu nende teele. Vaid avatud koduustest saab värske õhk sisse hoovata, külalisi läbi astuda ja kaunis linnulaul kõrvu kõlada.

Inimese meel on nagu suur maja. Need, kes hoiavad oma meele suletuna, lõikavad end ära Tao eluandvast väest. Ja vastupidiselt, need, kes soovivad Taod, avavad end sellele ja leiavad nõnda endasse voolavat suurt energiatulva.

Need kaks uksetiiba igas inimeses on rumalus ja eneseupitamine. Rumalad arvavad end teadvat kõike ega ole seetõttu avatud millelegi uuele. Isekad ei suuda mõelda endast kaugemale, ja nii ei ole neil Tao mõistmiseks vajalikku piisavalt avarat ja läbinägelikku pilku. Tark avab oma uksepooled pärani valla ning laseb Tao eluandval väel vabalt voolata.

Janno Seeder

Filmi- ja vestlusõhtu; Eckhart Tolle “Elueesmärgi leidmine” (kliki)

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>