Millest sõltub meie edukus?

Meil oli jälle andragoogika kursuste kaks päeva. Tänane teema “Andragoogi eetika”. Tõeliselt põnev päev ja mõttekohti tekkis mitmeid. Tahan siin ühte momenti teiega jagada.

Arvatakse, et inimese võimed ja sealtkaudu edukus on seotud kolme intelligentsuse (IQ, EQ ja SQ) ja nende omavaheliste kombinatsioonidega.

RATSIONAALNE INTELLIGENTSUS (IQ)

Pikka aega on peetud inimese edu tagatiseks kõrget ratsionaalset intelligentsust ehk IQ-d. Uurimused on aga näidanud, et IQ otseselt edu ja läbilöögivõimega ei korreleeru.

EMOTSIONAALNE INTELLIGENTSUS (EQ)
Emotsionaalse intelligentsuse teooria põhitees on, et käitumise käivitajaks on tunne, mitte mõte.

SQ – Spiritual Synapse Quotient

SQ on vaimse sünapsi koefitsent

See on võime seada meie tegevused, kogemused ja elulised avastused laiemasse ja tähendusrikkamasse konteksti.

SQ asetseb IQ-st ja EQ-st kõrgemal ning toidab neid.

SQ on ennekõike seotud küsimusega, kes ma olen ehk eneseteadlikkusega.

SQ tähendab paindlikkust, loovust, võimalust tajuda tervikut ja olla eetiline.

SQ sunnib meid esitama küsimust Miks?

SQ on seotud inimese võimega ületada raskusi ja tulla toime keerukate eluprobleemidega ning saavutada püstitatud eesmärke.

SQ KOMPETENTSID

Olla eetiline (omada kindlaid väärtusi ja põhimõtteid)
Tajuda tervikut
Tulla toime keerukate olukordadega
Seada eesmärke
Seada sündmused laiemasse konteksti
Olla loov.

Vaatame, mida muistsed taolased asjast arvasid. Seda on hästi kirjeldatud läbi sõna – SELGUS.

SELGUS (Selge, klaar, hele, avatud, ilmne, koitma, mõistma, taiplik, valgustatud)

Need, kes ühendavad endas päikese ja kuu, saavad ülima selguse.

Inimesed arvavad, et vaimsus on salajane ja seda on raske mõista. Sootuks vastupidi. Vaimsus on miski, mis on olemas kõigil. Ainus häda on selles, et meid on õpetatud mitte kuulama enese sees looduse loomulikku häält.

Inimesed arvavad, et vaimsus on ainult pühendatuile määratud ning õpetajad säilitavad seda aaret seitsme luku taga. Sootuks vastupidi. Õpetajad oleksid ülimalt õnnelikud, kui rahvamassid tungleksid templites, selleks et kuulda Taod. Kuid templid on maha jäetud ja õpetajad suremas, sest maailm on hoopis enam huvitunud rahast ja lõbunaudingutest.

Inimesed arvavad, et vaimsus peaks olema muretu. Sootuks vastupidi. Tao tarkus ei päästa meid inimlikust dilemmast, see toob sellesse vaid selgust. Kuid siiski on ilmatu suur erinevus nende vahel, kes kannatavad selge mõistmisega, ja nende vahel, kes kannatavad teadmatus sõgeduses. Selgelt mõista on hoopis parem.

Inimesed arvavad, et vaimsus on väga keeruline. Sootuks vastupidi. Vaja on vaid ära tunda oma iseloomu vastandlikud pooled ja seejärel mõista, kuidas neid kasutada. Niipea, kui sa seda suudad, mõistad sa ka täielikkuse tähendust.

Looduse hääle kuulamiseks enese sees tuleb sul esmalt vaigistada saamahimu ja isekuse hääled. Tao omandamiseks õpi, kuni see on veel võimalik. Vaimselt elamiseks mõista selgelt oma inimlikku olukorda. Täiuseni jõudmiseks lepita vastandid päikese ja kuu ühendatud väega.

Nagu näha, pole aegade jooksul inimloomuses palju muutunud. Muutused on ainult terminoloogias.

Janno Seeder
Kursus  ; Feng shui seest välja ;   kliki ( siin )

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>