Ma kardan

Seda vabandust esitatakse erineval moel: “Ma olen alati kartnud üksi olla”, “Kardan läbi kukkuda ja olen selline juba lapsest saati olnud”, “Maailm on hirmuäratav ja keegi võib mulle haiget teha”, “Kardan, et minu  või mu perega juhtub midagi halba”, “Kardan, et keegi karjub minu peale,  ja ma ei talu kriitikat”, “Kardan, et kaotan töö ega leia uut.”. Hirm on vabanduste kataloogis selgelt suur asi.

Ühes raamatus väidetakse, et me suudame kogeda vaid kaht emotsiooni: armastust ja hirmu.  Kõik, mis on armastus, ei saa olla hirm, ja kõik, mis on hirm, ei saa olla armastus. Kui leiame võimaluse jääda armastuse ruumi, armastades eelkõige iseend, siis on hirm võimatu.

Hirm on meeleviirus, mis kinnitab, et te kas saavutate edu või kukute läbi. Juba varasest lapseeast on teid õpetatud tundma: Kui mul ei õnnestu kõik, mida ette võtan, siis olen isiksusena läbi kukkunud – ning mul on surmahirm, et pean niisuguse kohutava sildiga elama. Seda viirust annavad edasi teised meeled, kes usuvad samuti sama loogikat… ning see muudkui paljuneb, imbub sisse ja levib, kuni muutub harjunud reageerimisviisiks. Te mõtlete hirmunud mõtteid ja kasutate neidsamu mõtteid oma elu vajakajäämiste selgitamiseks. Tegutsete nii, nagu need oleks tõelised, ehkki tegelikult pole need midagi muud, kui vabandused.

Mida nende hirmudega siis peale hakata?

Mina olen endale loonud olukordi, kus tuleb hirmudest üle olla ja asjad ära teha.

Mõned näited:

2009. aastal, esimest korda grupijuhina Hiina minnes, selgus minu grupijuhi staatus kaks nädalat enne minekut, sest inimene, kes algselt pidi seda rolli kandma, ei saanud Hiina saatkonnast viisat.

Kergem tee oleks olnud, et viidates sellisele tagasilöögile, oleksime reisi ära jätnud , rahad matkasellidele tagasi maksnud ja asjaolusid süüdistades käsi laiutanud. Ma võtsin tund aega mõtlemiseks ja otsustasin, et 25 inimest ei saa lihtsalt alt vedada ning tuleb minna. Ma võtsin vastutuse.

Kõik sujus, reis oli fantastiline, grupp imeline. Tagasiteel, lennukis sattusin lugema Osho “Julgusest” ja mind ajas muhelema, kui lugesin, et julgus ei tähenda hirmude puudumist, vaid nendega silmitsi seismist, nendega tegelemist. Alles siis jõudis kohale, et olin suure julgustükiga hakkaama saanud.

Teine näide, pere kinkis mulle 45. sünnipäevaks langevarjuhüppe. Käisin kinki “välja võtmas” ja hea oli tõdeda, et mitte sekundikski ei tekkinud tunnet, et ma ei hüppa, seda enam, et pidin lennukist esimesena välja hüppama ja kui oleks seal ukseaugus kõhklema, kahtlema hakanud, siis oleks ka teiste hüpperõõmu röövinud.

Tegelikult oli fantastiline elamus. Käige, proovige ka!

Suudan saavutada kõike, millele suunan oma meele, sest tean, et ma pole kunagi üksi.

Kohtumiseni!

Janno Seeder

Videokoolitused ja loengud   kliki ( siin )

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

7 kommentaari postitusele Ma kardan

 1. Rosie kirjutab:

  Wham bam thank you, ma’am, my quinteoss are answered!

 2. http://www./ kirjutab:

  Haha, shouldn’t you be charging for that kind of knowledge?!

 3. Buy Klonopin…When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks!…

 4. http://www./ kirjutab:

  OBot clowns are so full of BS that it's coming out your all your orifices. You guys say look here look here so in the hope that no one sees your nonsense.

 5. http://www./ kirjutab:

  Wow! WOW!!!!!! Great stuff! Had I known this back in the day, Real Enemy would have been among my faves – guess I’ll have to play this up and down and make them sneak into the lists of immortals this way. And I was just going to post Half Life on my blog.

 6. define imprudence kirjutab:

  Correcteurs : En l’absence de virgules l’enserrant, Pénélope pourrait n’être qu’une des épouses dudit prétendant à la direction de l’UMP !Vous pinaillez là.son dernier grand meeting de campagne, auquel participaient :1) son épouse Pénélope2) plusieurs dizaines d’ex-ministres et de parlementairesLe “et” entre 1) et 2) me semble suffisant. Nul besoin de sortir une verge de quelque nature que ce soit. (Entre parenthèses, il me semble que la langue anglaise se passe plus facilement de virgules que la langue française. Une question de rythme peut-être.)

 7. Feliz dia de la madre, nada mejor que regalar algo preparado con tanto cariño, te han quedado estupendos y muy bien presentados.besos y feliz finde

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>