Ma pole seda väärt

Viies enamlevinud vabandus – MA POLE SEDA VÄÄRT!

Taoline vabandus viitab madalale enesehinnangule. Kuulen seda sellistes lausetes: “Paistab, et minu puhul ei toimi miski”, “Ma püüan küll, aga mul ei õnnestu kunagi midagi … ilmselt pole ma seda väärt” ja “Teistel võivad küll asjad areneda, aga ma arvan, et mina pole edu saavutamiseks küllalt hea.”

Need vabandused rajanevad enese alavääristamisel. Osa teist tunneb, et võib-olla on neil õigus ja ma polegi midagi väärt. Ent need põhjendused on tegelikult valed. Te ei pea midagi ära teenima – te olete nagu kõik teisedki väärt kõike imelist, mida maailmal on pakkuda.

Kuidas me olete õppinud kasutama sellist vabandust?

Areneva lapsena taoti teile pähe idee, et teie väärtus põhineb ego valitsuse all olevatel formuleeringutel, mis ütlevad, et te olete see, mida teete, mida omate ja mida teised teist arvavad.

Lapsi kasvatame: “Õpi hästi (kindlasti parimas koolis), siis saad hea ametikoha, oled keegi (staatus), saad palju asju osta jne.”

Kui mul läheb hästi, siis olen ma väärtuslik, kui ei lähe, olen väärtusetu. Kui kogun kokku rohkem asju ja teenin rohkem raha, olen väärtuslik, kui ei, olen väärtusetu. Kui teenin ära teiste heakskiidu, olen väärtuslik, kui olen ebapopulaarne, olen väärtusetu.

Uskumus, et te pole piisavalt hea olemaks õnnelik, edukas ja terve, on vale. Saamaks aru oma tegelikust väärtusest, loobuge sellest vabandusest päevapealt.

Juba 2500 aastat tagasi öeldi Taoismis: “Sa juba oled ideaalne, sinus on kõik olemas. Ära otsi endast väljastpoolt!”

Sajandeid on tööd tehtud selleks, et me ekslikult suunaks oma tähelepanu välja, otsides lootusetult õnne ja edu. Vägisi hakkab tunduma, et see on nagu vandenõu ja ilmselt kellelegi kasulik.  Seda avastades, on teie otsus, kas olla endiselt vandenõu ohver või hakata iseendaks.

Soovitan, tuvastades endal sellise vabanduse, loobuda sellest koheselt. Tunnistada endale, et olen elanud valedega piisavalt kaua ja need pole kunagi teeninud mu tegelikke huve.

Mulle meeldib ka ütlus – õppida tahtma seda, mis mul on, mitte seda, mida mul pole ehk olla õnnelik just sellega, mis mul on, sellisena, nagu ma olen! Ma olen väärtuslik ja väärin kõike parimat!

Edaspidi vabandus nr.6.- See pole mu loomuses!

Te olete suurepärased!

Janno Seeder

Feng Shui astroloogia kursus  kliki  ( siin )

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>