Ma ei saa seda endale lubada

Tihti esitatakse vabandust nr.7.: Ma ei saa seda endale lubada

Erinevate variantidena esitatakse seda:”Ma ei käinud ülikoolis, sest see oli liiga kallis”, “Ma ei saanud reisida, sest mul pole kunagi olnud raha”, “Ma ei saanud teha oma äri, kuigi tahtsin, vaid jääma endisele tööle ja teenima arvete maksmiseks raha” . Sellised vabandused on iseenesest mannetud, kuigi nende sisuga ollakse üldiselt rahul.

Palju kõneainet tekitanud “Saladuse” film ja raamat räägivad suurimast saladusest – külgetõmbeseadusest. Teisiti öeldes, millele keskendad tähelepanu, seda rohkendad. Täpselt sama seadus on ka feng shui põhipostulaat – sarnane tõmbab sarnast.

Seda arvestades, mõelge mida rohkendate, kui teatate “Ma ei saa reisida, kuna mul pole raha”. Loomulikult rohkendate rahapuudust.

Mäletan, möödunud kevadel, kui olime välja kuulutanud oma Hiina feng shui õppereisi, siis teatas üks meie kursuslane: “Ma tahan teiega Hiina tulla!”. Tore, olime juba valmis teda nimekirja panema, aga ta jätkas: “Kuid ma ei saa seda endale lubada!”. Jäigi ta nimekirja kandmata, sest kuni ta ise ei hakka rohkendama küllust, ei saa keegi teine teda aidata.

Te pärinete küllusemaailmast, millele teil on vaieldamatu juurdepääs. Iga kord, kui võtate endale julguse mõeldes, et teie rahaline olukord takistab teil millegi teostamist, on see vabandus. Mõtte “Ma ei saa seda endale lubada” asemel mõelge: “Abi mida vajan, et täiuslikumalt elada, ei ole mitte üksnes kättesaadav, vaid on juba teel.” Tähtis on ka mitte seda tühistada hilisemate tekkivate kahtlustega.

Esther Hicks tõi välja sellise mõiste – lubamisekunst. Te saate kõike, mida lubate oma ellu tulla. Pange tähele, mida te lubate tulla. Tundub, et mis siin lubada. Siiski see polegi nii lihtne, sest iga väiksemgi kõhklus-kahtlus on tegelikult mittelubamine. Ratsionaalsele teadvusele on omane kahelda ka siis, kui ma ei tea, kuidas see asi toimib, või siis, kui sellist asja pole teie elus varem toimunud. Tehakse tihti nii: kui ei tea, kuidas asi võiks realiseeruda = võimatu sündmus. Tuleb endale selgeks teha, et te ei saa ega ei pea teadma kõike toimemehhanisme. Jätke need asjad Universumi hooleks. Teie peate õppima lubama asjadel, võimalustel oma ellu tulla.

Kindlasti on tähtis ka see, et lisaks lubamisele peavad tellimused olema ka põhjendatud. Mitte nii, et muudkui tellin, ise teadmata, kas mul seda tegelikult vaja on. See ei ole piisav, kui tellimust esitades ütlete, et eks pärast vaatate, mis sellega peale hakata.

Täpsustan veel järjekorda. “Saladus” näitas kõigest toimemehhanismi. Mida iganes te vajate, keskendades sellele tähelepanu ja lubades sellel oma ellu tulla, te saavutate soovitu. See pole kõik. Teine punkt selles protsessis on see, et te peate olema ise aktiivne, olema teel. Kodus diivani peal te oma eluteed välja ei mõtle ja käidud ei saa. Te peate käituma ise vastavalt sellele, mida tellite. Kui raha tellite, peate hakkama rohkem käituma, nagu rikas inimene. NB! See ei tähenda teist äärmust – pillavat käitumist.

Tähtis on ka selle tellimisptotsessi kolmas punkt – teie tegevused peavad looma lisaväärtus. Tähendab see seda, et te ei rahulda ainult oma väikese inimese ihasid ja soove, vaid mõtlete, kuidas sellest on kasu teistele inimestele. Lotovõitjad seda punkti ei täida ja ühel hetkel on raha otsas ja suhted rikutud.

Tähtis on ka olla tänulik, kui soovitud asjad tellimise tulemusena teie ellu hakkavad ilmuma.

Parafraseerides Henry Fordi: ükskõik, kas usute, et saate mingi asja tegemist endale lubada või mitte – mõlemal juhul on teil õigus.

Oma feng shui kursustel koos seda protsessi õpimegi. Keegi ei pea üksi pusima, koos tegeledes tekib sünergia.

Järgmine kord vabandus nr.8.: Keegi ei aita meid!

Janno Seeder

Praktiline nautlev seminar igaühe jaoks : Suhete,  armastuse feng shui : kliki  ( siin )

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>