Bagua kaheksa tsoon teooria

Vastavalt feng shui printsiipidele ümbritsevad meid kõikjal ja igal ajal kaheksa eluvaldkonda, mida omakorda nimetatakse tsoonideks. Nüüdisaegses feng shui’s on bagua tsoonid abivahendid, mille abil saab mõista iseenda ja oma kodu, büroo energeetikat, kindlaks määrata, kuidas ja missugune energia uuritavas eluvaldkonnas liigub. Seega on
võimalik soovi korral kirjeldada ja joonistada oma eluvaldkondade energiakaart, täpsemalt bagua energiakaart.
Bagua mõiste sellisena, nagu me seda tänapäeval teame, pärineb muistse Hiina „Muutuste raamatust” („Yijing”) – filosoofilisest teosest umbes aastast 3000 e.m.a. „Muutuste raamatut” peetakse üldse feng shui aluseks.
Bagua’ga on seotud ka üks legend, mida erinevates raamatutes on väikeste variatsioonidega kirjeldatud. Umbes 3000 aastat e.m.a elas vanas Hiinas teadjamees Fu Xi, kes ühel kaunil suvehommikul jõe kaldal mediteerides nägi, kuidas jõest tuli välja kilpkonn. Kilpkonna kilbile oli joonistatud bagua energiakaardi kujund. Avanenud vaatepilt inspireeris
Fu Xi’d ja ühtäkki nägi ta neis korrapärastes kujundites kogu universumit. Kilpkonna kilp oli jagatud üheksaks tsooniks, millest igaühes olid pidevate ja katkendlike kolmekaupa paiknevate joonte abil moodustatud erinevad kombinatsioonid. Neid kolmest joonest moodustuvaid märgisüsteeme nimetatakse trigrammideks ja need sümboliseerivad kõiki looduse aspekte: taevast, tuld, mäge, maad, järve, tuult, äikest ja vett. Need trigrammid loovad kaheksanurkse kujundi ehk oktagooni, mida nimetatakse bagua’ks, kus ba tähendab kaheksat ja gua piirkonda.

Paljud feng shui raamatud käsitlevad bagua’t kui kodu energiakaarti. Loomulikult on kodu meile oluline, sest siin viibime suurema osa oma vabast, taastootvast ajast. Siin tahame me taastuda ja tunda ennast hästi, loovana ja arenevana. Tegelikult on bagua energiakaardi mõiste palju laiem. See on meie isiklik filosoofia, iseenda mõistmine, iseenda arendamine ja vajaduse korral ka parendamine. Bagua on meie igaühe sees. Bagua energiakaarti omab iga perekond, ettevõte, grupp, rahvus, riik jne. Ruumi kaasamine oma bagua energiakaardi aktiveerimiseks on igati loomulik, sest see aitab meie eesmärke paremini ellu viia. Seega rahakonn teie kodu rahanurgas ise teile õnne ja rõõmu ei too, pigem aitab soovi täitumisele kaasa mõte, mida te konna nähes iga kord käivitate.
Viimast kinnitab feng shui üks põhimõiste ehk külgetõmme. Bagua tähendus, mõistmine ja kasutamine on aja jooksul muutunud. Üldjuhul ei kuulu bagua mitte ühegi feng shui koolkonna juurde, vaid moodustab omaette koolkonna ehk õpetuse. Sellest hoolimata kasutavad pea kõik koolkonnad kas siis vanal või nüüdisajastatud moel oma tegevuses bagua teooriat, sest viimane aitab meil ellu viia meie eesmärke ja eluplaane. Feng shui’s on palju koolkondi, millest siinkohal loetlen neist vaid mõned: Kolme harmoonia koolkond (San he), Viie elemendi koolkond (Wu xing), Pimeda palee heksagrammi koolkond (Xuan gong ta gua), Musta mütsi sekti koolkond (tekkis alles 1986 Ameerika Ühendriikides), Tujuka trigrammi koolkond (Fan gua), Vormi koolkond (vanim, mis tekkis looduse jälgimisest ja mille eesmärk on ümbritsevate energiate tundmaõppimine ja enda kasuks tööle panemine), Kompassi koolkond (Pa gua), Lendava tähe koolkond (põhineb Hiina astroloogial ja tekkis I9. sajandil), Müstilise värava ja peidetud aja koolkond (Jhi men dun jie) jne.
Kõiki neid koolkondi võib uurida ja endale selgeks teha, kuid kasutada tohib korraga neist ainult üht. Meie (Siret ja Janno Seeder) järgime oma tegevuses Vormi koolkonna põhimõtteid ja oleme need koondanud ka 2008. aastal ilmunud raamatusse „Eesti oma feng shui”.

Loe edasi raamatust “Feng shui ja bagua” Tutvu ning soeta endale e-raamat siin: Feng shui ja bagua (kliki)

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>