Paljusus

Duo. Palju, paljunema; rohkem; ülearu palju.

Õhtut tähistav märk on joonistatud topelt, vihjates paljudele päikeseloojangutele.

Nii nagu kuu aitab meil kindlalt tähistada aega ööde rohkuses, peab meil ka endil olema kindel enesevalitsemine, enne kui hakkame tundma õppima teisi.

Me ei saa muretseda iga kord, kui kuuleme viimastest vaimsetest avastustest.

Me ei saa muretseda selle üle, kui keegi teine on jõudmas vaimse valgustuseni enne meid.

Me oleme üha teadlikumad paljudest erinevatest vaimsetest teedest üle kogu maailma. Ning uusi luuakse tänu mitmekesisusele ja võimaluste rohkusele aina juurde. Nõnda ongi õige. Tuleb vaid märkida, et kõik, isegi kõige traditsioonikindlamad teed on kunagi mingil ajal loodud. Meie enda eluajal välja arendatavatel vaimsetel praktikatel ei tohiks seega olla kahtluse märki küljes – selleks, et kehtida, ei pea meetodid pärinema surnud isikutelt. Kui me kord aga leiame oma tee, peaksime otsusekindlalt selle juurde jääma, tundmata vähimatki ärevust teiste inimeste radade pärast.

Teisi õpetusi uurida on vägagi eluterve nähtus. Kui mitte muu, siis vähemasti sarnased jooned võivad pakkuda värsket ja huvitavat vaatenurka sinu enese tegemistele. Kuid me ei peaks hüplema ühe õpetuse juurest teise juurde. Oikumeenilised uurimistegevused on toredad, kuid parim ja kindlam on neid sooritada sulle endale kõige sobilikumate praktikate pinnalt.

Nii nagu hiinlased, kes on uudishimulikud, uurides erinevaid religioone, teadmisi, printsiipe, võtavad kõikjalt selle, mis neile sobib ja seovad oma tegevuste ja teega. Selle läbi saab oma teekonna õigsus pigem veelgi kinnitust.

Eelduseks on loomulikult teele asumine ja sellel kulgemine. Tihti öeldakse, et ei saa alustada, sest ei tea, kuhu suunas minna või mida teha. Käiakse kursuselt kursusele, kuid ikka rahulolematuna, sest miski ei näi õige või tundub, et kuskil on parem.

Hakka midagi tegema, näiliselt kõige lihtsamat asja. Kogemus kasvab, tuleb uusi mõtteid ja nüüd ka erinevad kursused ja raamatud hakkavad kinnitama sinu teed. Me kõik oleme loojad ja võime luua täiesti oma praktikaid ja teooriaid.

Kindlasti on alguses lihtsam kollektiivne asjade uurimine. Liitu mõne kursuse või grupiga. Tekib grupisünergia, kergem on ennast motiveerida.

Asu teele!

Janno Seeder

ENERGEETILINE PUHASTAMINE, LAADIMINE, KAITSE.    kliki   ( siin )

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>