Mille taha edu tegelikult jääb?

Tuli kord üks Zen-meister teise juurde ja hüüdis juba kaugelt „Tere!“
Teine küsis: „Kes sealt tuleb?“, mille peale esimene jäi seitsmeks aastaks mõttesse.
„Kes ma olen?“ ongi põhjapanev küsimus. Nagu ka küsimused „Mis takistab mind edu saavutamast?“ ja „Mis on minu jaoks edukus?“
Nii inimesed kui ettevõtted räägivad eesmärgistatusest. Eesmärk on miski, mis on ees – kas see tähendab, et seni, kuni pole eesmärgini jõutud, pole ka edu? Kui sa leiad, et sa pole täna edukas ja õnnelik, tuleb küsida, mis seda takistab? See võib olla hirm või mõne teadmise-oskuse puudumine… Me ei uurigi pahatihti oma hirme lähemalt, rääkimata takistuste kõrvaldamisest.
Areng algab vastutuse võtmisest. Enesest teadlikuks saamise eelduseks on vastutuse võtmine. Elmari raadios on saade „Suu puhtaks!“, kuhu helistavad inimesed, kes reeglina ainult siunavad, sarjavad, süüdistavad. Minu jaoks on see märk, et need inimesed ei ole veel saanud vastutusvõimeliseks täiskasvanuks. Kui sa võtad vastutuse enda elu eest, siis saad ebaedu puhul süüdistava näpu ainult iseenda poole keerata.
Traditsiooniliste ühiskondade siirderiitused valmistasid noorukeid teadlikult ette vastutuse võtmiseks. Siirderiitus on tegelikult ka abiellu astumine ja töölepingu sõlmimine, millest meil on paraku saanud pigem kombetäitmine, millega vastutuse võtmist ei kaasne… LOE EDASI SIIN  DIRECTOR (kliki)

TEADVUSE MUUTUS ehk päev Wayne Dyer’ga  kliki ( siin )

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>