Küsi

Wen. Küsima, järele pärima.

Ruudukujuline osa keskel kujutab suud. Ümber selle on uks. Küsima tähendab kellegi uksele minemist ja järelepärimist.

Selleks, et siseneda vaimsest väravast, tuleb sul küsida.

Need, kes tahavad õppida vaimsust, lähevad Õpetaja juurde.
Need, kes lähevad Õpetaja juurde, peavad järele pärima.
Kui soovitakse kuulda templikella, tuleb kõigepealt keppi liigutada.
Kui minnakse oraakli juurde, tuleb esitada küsimus.
Need, kes soovivad asuda vaimsele teele, peavad kõigepealt küsima.

Liiga paljud inimesed arvavad, et kuna neil on elus vedanud, peaksid ka vaimsed vastused ennast kergesti avaldama. Kuid elus ei käi nõnda. Mitte midagi väärtuslikku pole võimalik hankida kergel teel. Iseäranis kehtib see vaimsuse kohta.

Kasu saamine vaimsel teel nõuab püüdlust ja enesedistsipliini. Saladus peitub selles, et, et kõige suurem takistus asub meie endi sees. See on justkui sõtta minek, kus selgub, et vaenlaseks on reetur meie endi ridades. Loomulikult on seda tüüpi vaenlasega kõige raskem võidelda, sest ta teab ja tunneb iga meie liigutust ning võib meid lüüa ilma takistava vahemaata. Sama moodi uuristame me jalge alt ka omaenda vaimseid püüdlusi ning säärase kalduvuse ületamiseks vajame me abi.

Kuid püüd omaenda vigu ja puudusi ületada jätab meid dilemma küüsi. Selline olukord sarnaneb kaastundliku väepealiku omaga, kes soovib linna peitunud salamõrvari üles leida ilma elanikkonda kahjustamata. Samamoodi tuleb meil allutada deemon meis enestes ilma end kahjustamata. See on tõepoolest raske ja selle tarvis me vajame abi. Ja selleks, et abi saada, peame me alati olema täis tahet küsida.

Kohtumiseni!

Janno Seeder

Pärastlõunaseminar : Koostöö ajaga :  kliki ( siin )

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>