Materjal

Cai. Materjal, toormaterjal, puit, eeldused.

Selleks, et oma toormaterjalist midagi saada, pead sa ta kallal tööd tegema.

Palgid ei lao end ise majaks. Marmorrahn ei raiu end skulptuuriks, siidlõim ei koo end ise kangaks.

Kõigil neil juhtudel tuleb materjali kallal tööd teha. Ja iga materjal nõuab, et teda koheldakse vastavalt tema loomusele. Tema iseloomu tuleb austada ning töötlemisel sellega kohanduda – need, kes oma materjali iseloomu silmas ei pea, on ette nurjumisele määratud.

Kuigi langetatud, jääb puit ikkagi veel elavaks materjaliks, mis vastavalt aastaaegadele paisub ja kokku tõmbub. Seepärast jätab hea kapimeister talle liikumiseks mänguruumi. Marmor on peene struktuuriga, kuid vaatamata sellele ei saa seda lõigata liiga õhukeseks ega jätta toestamata. Seepärast valib hea skulptor õige teema, mida kivis väljendada. Ja olgugi, et siid on kaunis, tuleb selle õmblemisel arvestada kanga kudet. Seetõttu sätib hea rätsep kangakoe kokku nii, et rõivas kauem kestaks.

Kui me midagi kavandame, on see esialgu vaid kujutlus, lähtepunkt. Tegelik teostus sõltub meie oskustest ja materjalist. Ning oma materjaliga tuleb meil tööd teha senikaua, kuni käed ise omandavad teadmise ja me võime asju kujundada oma tahte kohaselt. Need lihtsad käsitöö põhimõtted töötavad samahästika meie elus.

Iga päevaga saame me vanemaks. Iga päev liiguvad meie keha ja meel edasi muutuse lävepakkude poole, justkui oleks see juba ettemääratuna üles tähendatud. Vananemine ja see viis, kuidas me vastavalt sisemise kulumise märguannetele muutume, vormivad meie elu materjali.

Nii et kui sa tahad oma materjaliga tööd teha, tuleb sul oma eluga pidevalt tegeleda. Tööta oma materjaliga. Puuduta seda, sõtku ja mudi seda, tunneta seda. Tee midagi ja siis tööta selle kallal, mis sellest esile kerkib. Küll siis ka tõeline loomuanne, vägi ja vaimusuurus nähtavale ilmuvad.

Lugupidamisega

Janno Seeder

Täna on Hiina reisi tutvustusõhtu   kliki  ( siin )

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>