Kannatlikkus

Ren. Kannatlikkus, vastu pidama, kindlameelsus, enesevalitsemine, kannatus.

Ülemine hääldusmärk tähendab nuga. All on inimsüda.

Taod tuleb järgida püsivalt, isegi kui elu toob raskeid kannatusi.

Elu teeb haiget. Elu on vaevanõudev ja valulik. Elu on kannatus.
Kuid me peame minema edasi. Peame vastu pidama. Peame kindlaks jääma. Kui me seda suudame, järgnevad kindlasti ka paremad ajad.

Kui me otsime püsivalt isegi siis, kui oleme pimeduses, saame kindlasti ka juhendust.

Kui me püüame iga hinna eest vastu seista kurjusele, saavutab õiglus kindlasti võidu.

Mitte miski ei tule elus ilma proovilepaneku raske katsumuseta. Elus ei ole midagi väärtuslikku, millel pole vastavat hinda. Elus ei ole midagi suurt, mis ei nõuaks väikesi toiminguid. Suur saab jagu kõigest ja kõigist, kes talle vastu püüavad seista. Jõuda selleni väikeste tegude abil on tõepoolest ülim.

Lihtsam on alla anda. Lihtsam on oma elu elada enesele järele andes ja segaduses. Milline kiusatus oleks elada sellist elu, nagu iga teine, ning järgida seda, mida iganes ühiskond ütleb olevat üldtunnustatud ja õige. Kuid nõnda käitudes ütleme me lahti oma tõelisest elust vaimsete inimestena. Teiseks võimaluseks on püüelda Taod, kuid jah, see tee on üksildane ja vaevanõudev. See võib olla ka täis valu. Kuid see on alati suursuguselt üllas pürgimus ja aus elu. Ja kui sa kord sured, siis saad teada, mille nimel sa oled elanud ja surnud.

Nii et tee oma valik, sest sa pead. Vali igal päeval. Ning iga päev, hoolimata sellest, kui raske ja valus ja rõhuvalt kurb sul on, vali Tao.

Igast päevast ja igast olukorrast on midagi õppida. Tunne see õppetund ära ja ole kannatlik!

Lugupidamisega,

Janno Seeder

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>