Taluvus

Taluma, vastu võtma, pärandina saama, välja kannatama, kannatlik olema, pälvima, piin.

Talumine ei tähenda pelgalt kannatusi ilma tähenduseta, tihti on selles kannatamies mingi kingitus.

Sult võetakse kõik vähemalt korra elus. Suutlikus seda piina ja kannatust kanda määrab ära kogu erinevuse edasikestmise ja allaandmise vahel. Sellest sõltub kõik.

Me suudame taluda, kui teame, kuidas elu toimib ja kui me end läbinisti tunneme. Kui võtame kannatuse vastu ilma sõltuvusliku ettekujutluseta ebarealistlikust jumalikust kohtuotssusest või mõttest, et meid karistatakse meie eelmiste elude eest, siis suudame püsida läbi raskuste avali silmi. Me võime sellest isegi midagi õppida.  Kuid see õpetus saabub üksnes siis, kui võtame vastu need elu sünnivalud ilma tagasi kohkumata.

Saatuse haarde vastu võitlemine on nagu kohtumine maadlusmeistriga: sellest pääsemiseks pead sa kõigepealt vastu võtma heitele järgneva kukkumise. Ainus, mis arvesse tuleb, on see, kas sa saad tagasi püsti. Piisava kogemustepagasiga võid sa isegi heaks maadlejaks saada. Sa küll kannatad palju, kuid sellel on oma autasu. Elus käivad asjad samuti. Ole kannatlik ja sa saad paremaks.

Kannatlikkus kannab endas hüvitust: vintske katsumuse kaudu õpid sa nägema, kes sa oled.

Ma järjest rohkem veendun, et ei ole häid ega halbu kogemusi, vaid on kogemused. Küsimus on lihtsalt selles, millise seisukoha või hoiaku ma mingi kogemuse suhtes võtan.

Kindlasti on paljude elus olnud nii, et mingi sündmus, mis esimese hooga tundus tohutu tagasilöögina, osutus elu oluliseks pöördepunktiks. See mis tundus esmalt jamana, tundus ühel hetkel nagu õpetaja saabumisena ning enesehaletsus asendus tänutundega vajaliku õppetunni eest.

Teadmine, et igal asjal on mõte ja midagi ei juhtu tähenduseta, teeb tugevamaks ja aitab igapäevaselt nn. tagasilööke taluda. Kui lisada veel, et just kriitilises situatsioonides avaldub su tegelik loomus ja õpid ennast põhjalikumalt tundma, siis elu muutub lihtsamaks, sa reageerid erinevatele sündmustele vähem, seega ei raiska sa ka liigselt energiat, oled tervem ja terviklikum.

Alguses suudad sellist sündmuste tähenduslikkust jälgida vast ainult elule tagasi vaadatates, taipad, millised sündmused varasemast elust olid olulise tähendusega. Treeningu tulemusel hakkad tähendusi mõistma ka peaaegu jooksvalt. Ka siin teeb harjutamine meistriks.

Olgem avatud kõigile kogemustele!

Janno Seeder

Rubriigid: Feng shui. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>