Hiina reis, 2.päev, Fengdu

Esimese päeva õhtuks Chongqing’is saabusime jõelaevale, mis sai meie ajutiseks koduks järgneval kolmel ööpäeval, et kruiisida pea 650 km mööda Jangtse jõge. Sellised laevareisid on võimalikuks saanud alles aastast 2009, kui valmis Kolme Kuru Tamm ja jõe veetaset tõsteti kuni 175 meetrit.

Igal asjal on hind ja sellise tohutu tehisjärve teke, milleks Jangtse ülemjooksu nüüd võiks nimetada, sundis ümber asustama 1,3 miljonit inimest. Vee alla jäi 12 linna, elanikele ehitati uued kodud veepiirist kõrgemale või suundusid nad elama teistesse piirkondadesse.

Võib tunduda julm, kuid läbi ajaloo on teada, et Jangtse üleujutused on olnud väga ohvriterohked ja tammi ehitusest võitis arvestuslikult 15 miljonit inimest.
Tuleb välja, et võitsid ka turistid, sest varasemalt ei olnud Jangtse need osad laevatatavad, aga nüüd kubiseb piirkond kruiisilaevadest, pardal turistid, kes saavad imetleda tõelist looduse ilu ja külastada ka piirkondi, mis varasemalt polnud nii hästi ligipääsetavad.

Meie esimene peatus oli Fengdu’s. Kummituste linn, kus tempel allilma valitsejale, põrguvürst Yama’le. Tema palge ette võib puhta südame ja patuta ilmuda, kartmata, et midagi halba võiks juhtuda. Tasus proovida!
Õhtuks laevale tagasi, et jätkata sõitu.

Teeme plaane ka järgmise aasta Hiina reiside jaoks. Märtsis reisime põhjapool, alustame Pekingist, ronime taoistliku püha mäe, Taishan’i, tippu, külastame Kaifeng’i, iidset kesiririigi pealinna, külastame Shaolini templit, kung fu hälli, tõuseme ka Songshan’i tippu, tunnetame energiaid Hiina vanimas budistlikus templis Luoyang’is, linnas, mis samuti olnud pealinn ja jõuame ka Tangi dünastia aegsesse pealinna, Xian’i, mille lähistel asuvad esimese keisri ajast pärit terrakotasõdalased. Xian’i juures asub ka kolmas taoistlik püha mägi, Huashan.

Selle reis kohta saad täpsemat infot: HIINA REIS või kui kirjutad: info@seeder.ee

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>