Anna endast alati parim

Neljas, viimane kokkulepe kõlab:

ANDKE ENDAST ALATI PARIM

Neljas kokkulepe kehtib kõigi kolme eelneva kokkuleppe elluviimise kohta. Igas olukorras andke endast selle hetke parim, ei rohkem, ega vähem.

Anna parim oma sõnakasutuse parandamiseks, parim selles, et võtta asju vähem isiklikult ja parim selles, et teha vähem oletusi.

Kuskil pole öeldud, et te peate olema kohe meistrid, vaid iga päev oma parim andes, liigute meisterlikkuse poole.

Pidage meeles, et teie parim sõltub sellest, kas tunnete ennast suurepäraselt ja olete õnnelik või olete löödud, vihane või haige või armukade.

Andkem olenemata olukorrast oma parim ja alati just selle hetke parim.

Oma sõnakasutust parandades, parandage seda päevast-päeva, tehes selle heaks just iga hetke parima. Hakake jälgima ja parandama suhtlust endaga, muutes sõnakasutust  järk-järgult paremaks.  Jälgige, kuidas kõnelete teiste inimestega, kuidas kõnelete-mõtlete teistest. Siin saate anda iga päev oma parima, saavutades tõelise meisterlikkuse.

Võtmaks vähem isiklikult, saate mõelda nii, et kui annate igal hetkel oma parima, polegi enam midagi isiklikult võtta, sest see lihtsalt olete teie.

Olen ise koolitajana mõelnud auditooriumi ees, et kui ma annan igal korral inimestele kõneledes oma parima, siis kellelegi see meeldib, kellelegi ei meeldi ja see on kõik arusaadav, sest kõigile ei saagi meeldida ja ei peagi meeldima. Kui ka tullakse tagasisidet andma, siis võtan selle teadmiseks ja ei teki emotsionaalset reaktsiooni. Seda nii kiituse, kui ka kriitika osas. Tõesti, nii talitades on järjest vähem midagi isiklikult võtta, sest oma parima andes olengi see ju mina ja ma ei saa olla keegi rohkem.

Vältimaks oletuste tegemist, andke igal hetkel oma parim, esitades teistele täpsustavaid küsimusi ja hakates ennast väljendama selgemalt, arvamata et teised inimesed on mõtetelugejad.

Olen ise oma igapäevapraktikas, andes oma parima, järjest vähendanud oletuste tegemist ja võin kinnitada, et elu on muutunud lihtsamaks ja selgemaks. Kui tekib mingeid kahtlusi, siis varasema oletamise asemel, võtan inimesega ühendust ja küsin asjad julgelt üle. Nii tehes olen avastanud, et ega ma tõesti suurem asi mõtetelugeja ei ole, sest minu esmased oletused  pole osutunud tõeks. Samuti annan ma igal päeval oma parima, et teised ei peaks olema mõtetelugejad ja selleks väljendan oma soove ja ennast selgemalt.

Laske lahti oma minevikust ja elage olevikus. Esimesed kolm kokkulepet toimivad vaid siis, kui annate alati endast parima.

Andes endast alati parima, saate meistriks!

Janno Seeder

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>