Valmisolek

Kui olete valmis seadmuse järgi elama, siis näete seda igal pool, isegi kõige tavalisemates asjades.

Laozi

Viies põhimõte: VALMISOLEK

Võiks ju mõelda: Muidugi ma olen valmis… valmis mõtlema või tegema ükskõik mida, et elada edukat ja õnnelikku elu ning et mul oleks ülihea tervis. Tegelikult on meist enamikul austus kõrgema teadlikkuse vastu lihtsalt silmakirjalikkus; me ei taha mitte alati astuda vajalikke samme, et luua elu, mida soovime.

Esitage endale neli võtmeküsimust, mis kinnitavad valmisolekumõtteid.

1. Kas ma olen valmis võtma endale täieliku vastutuse kõikide oma elu asjaolude eest?

Uurige, kui palju te süüdistate teisi inimesi ja asjaolusid, et need ei lase teil saavutada niisugust elu, õnne ja tervist, mida tahaksite nautida – kas olete valmis süüdistamise lõpetama?

Olge valmis võtma endale vastutus iga oma elukülje eest. Te ei pärinud oma isiklike omadusi kelleltki minevikus – te valisite need korduvalt. Kui olete häbelik, lärmakas, kartlik, ennast läbisuruv, armastav, vihkav, lahke, julm, passiivne või agressiivne, siis õppige kinnitama: Neid omadusi olen ma ise valinud kuni praeguseni. Samuti, kui vaevlete võlgades, virelete vaesuses, raiskate aega karjäärile, mis ei rõõmusta teid, närbute suhtes, mis teile rahuldust ei paku, kannatate kellegi halbade äriotsuste  pärast või olete lausa surmani tüdinud, sest teie vanemad sundisid teid valima elukutse, mida te ise ei tahtnud – küsige endalt, kas olete valmis nende asjaolude eest ainuisikuliselt vastutama.

Keskenduge allolevatele teemadele.

Tervislik seisund. Kas olete ülekaaluline, vormist väljas, olete pidevalt väsinud või vastuvõtlik paljudele haigustele jne. Kas olete valmis veendunult ütlema: “Mingil moel, mida ma täielikult ei mõista, olen ma ise viinud oma tervisliku seisundi selliseks. See pole kellegi süü, mina ise kannan täielikku vastutust.”

– Kõik, mis te olete, kõik, mis teil on (või mida teil pole), ja kõik, mis on teiega juhtunud. Jah, lihtsam on lükata süü kuhugi mujale. Kui siiski lõpetate vabandamise, siis võtate elu juhtimise enda kätte.

Igas raskuses  on midagi, millest saate õppida. Otsige igast olukorrast õnnistust ja tuletage endale meelde, et te pole enam laps, vaid täiesti teovõimeline täiskasvanu, kes on valmis vastutama.

2. Kas ma olen valmis alistuma?

Sõna, alistuma, tundub täiesti vastuvõtmatuna, sest see on, nagu “vangi andmine” või “oma minast loobumine”. Vale puha!

Feng shui, energiaõpetusena ütleb, et energiad on pidevas muutumises ja tark inimene ei võitle vaid alistub muutustele, kohandub või siis on vastuvõetavam öelda – lepib muutuvate oludega. See tähendab, et väheneb ülereageerimine, eneseraiskamine. Teatud puhkudel me saame sellega suurepäraselt hakkama. Näiteks, kui peale ka väga toredat päeva saabub pöördumatult öö, siis pole eriti palju inimesi, kes selle peale läheks endast välja ja karjuks öö peale: “Jälle sina, miks sa tulid, mul oli nii tore päev!” Ei, me ei tee seda, vaid kohandume muutuvate energiatega ja läheme magama.

Oma elus me selliseid muutvaid energiaid millegi pärast tunnistada ei taha ja kipume üle reageerides ennast kulutama.

3. Kas ma olen valmis nägemust hoidma

Üks asi on inspiratsioonihetkel kuulutada midagi, mida kavatsete teostada, või milliseks inimeseks kavatsete saada. Hoopis teine asi on pühenduda nägemust järgima hoolimata sellest, milliseid raskusi või takistusi võib ette tulla. See tähendab, et olete valmis taluma kriitikat ja olukordi, kus tundub nagu kogu  universum ei tahaks teha koostööd.

Edu saavutatakse midagi tohutu järjekindlusega tehes, hoolimata takistustest ja raskustest.

Laozi on öelnud: “Negatiivsete mõjude kõrvaldamiseks lihtsalt ignoreerige neid.”

4. Kas ma olen valmis loobuma vastumeelsusest?

Vastumeelsuse mõiste võib olla veelgi tähtsam kui valmisolek. Mis see on, mida te tõrgute tegemast, et teie unelmatest ja soovidest saaks reaalsus?

Kas te ei taha muuta elukohta ja kolida teise linna? Lahkuda oma vanematest või täiskasvanud lapsest, et alustada elu, millest olete unistanud? Tulla ära praeguselt töölt kõigi soodustuste pärast, mille kaotate? Lõpetada ebasobivat pikaajalist suhet ebamugavuse pärast, mida põhjustate teistele? Kulutada hädaolukordadeks säästetud raha, et investeerida oma unistusse? Minna ülikooli, sest tunnete, et olete millegi uue õppimiseks liiga vana?

Koostage oma isiklik nimekiri asjadest, mida te pole valmis tegema, et olla oma elu looja. Siis otsige suur kustukumm ja kustutage oma elust kõik vabandused.

Öelge endale: Pole mitte midagi, mida ma pole valmis mõtlema või tegema, et oma unistused teoks teha!

Valmisoleku soovide,

Janno

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>