Praegu

Läheme edasi vabandustest vabanemise põhimõtetega.

Kolmas põhimõte: PRAEGU

Kõik oleme kuulnud ütlust – olla siin ja praegu. Olemine praeguses ongi tegelikult ainus meie võimalus. Kuid tegelikult pole küsimus mitte selles, kuidas elada praeguses, vaid selles, kuidas kasutada praegust, olles kohal – ja mitte raisata seda seda mineviku meenutamisele või muretsemisele tuleviku pärast. Kui uurite hoolega esitatud 18 vabandust, siis avastate, et ükski neist ei kehti, kui valdate olemist käesolevas hetkes.

Tegelikult on vabandused lihtsalt asjad, mille olete välja töötanusd, et õigustada praeguseid hetki, mis on jäänud kinni minevikku või tulevikku. Kui olete praeguses hetkes, siis puudub vajadus muuta seda, mis on. Kui teie laused väljendavad, et “see on raske… see võtab palju aega… ma pole piisavalt tark… ma olen liiga vana”, siis raiskate praegust hetke mittepraegusest hetkest pärit vabandustele.

Kõik vabandused on vältimistehnikad, mis takistavad teil hoolitseda oma mõtlemisharjumuste eest ja neid muuta.

Praeguses  elamise põhiolemuseks on täielik leppimine sellega, mis on olemas. Teie meel ei rända sellele, mis oli varem, mis peaks olema või mis on puudu ja te ei mõtle välja vabandusi.

Asi ei ole mitte selles, kas otsustate elada praeguses või mitte, sest põhitõde on see, et see ongi ainus aeg, mis on elamiseks üldse kättesaadav. Tegelikult on asi selles, kuidas otsustate kasutada oma elu väärtuslikke hetki. Kas jätkate ego poolt valitsetud mineviku- ja tulevikumõtetest tulenevate vabandustega või naudite iga hetke siin ja praegu. Teie suhe praeguse hetkega määrab ära teie suhte elu endaga.

Selle asemel, et näha praegust hetke takistusena, nähke selles ülimat imet. Mõelge: see on ainus hetk, mis teil on.

Olen avastanud, et praeguses hetkes õnnestub olla palju paremini, kui ma ei arvusta seda, mida kogen. Ma ei nimeta sündmust halvaks või heaks kogemuseks, vaid leian, et olen lihtsalt hetke “olemises”, see tähendab, et sellest on palju rohkem abi, mida ma hetkel tunnen, kui sellest, mida ma enda arvates tunda tahaks. See tähendab, et vastu hakkamise asemel, lasete olla sellel, mis on.

Mida enam suudate püsida väljas hea mõte/halb mõte rutiinist, seda enam suudate lihtsalt olla. Olete vaba hinnangutest ja lihtsalt lasete endal olla.

Harjutage end oma reaktsiooni teadvustama, kui keegi teid vaimselt häirib. Kuhu te mõtted teid viivad? Millest te sel silmapilgul mõtlete? Ilmselt avastate, et mõtted peegeldavad minevikku või tulevikku, nii et tooge  end tagasi praegusesse. Kui saate häirivat teavet, siis küsige: Kuidas ma end just praegu tunnen? Ärge küsige, et Kuidas ma end hiljem tunnen? või Kuidas ma end tookord tundsin? Kui jälgite seda soovitust ebamugavushetkedel, toote end tagasi selle juurde, mida kogete praegu. Tunnete, kuidas ebamugavus kaob, kui naasete olevikku. Harjutage kogu aeg enda tagasi toomist siia ja praegusesse hetke.

Korrake järgnevat kinnitust: Otsustan jääda täielikult kohale praegusesse  ja see on ainus koht, kus saan tunda elu ennast.

Siin ja praegu,

Janno

 

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>