See on liiga tähtis

Oleme jõudnud vabanduseni nr.14 – SEE ON LIIGA TÄHTIS

Tegemist on vabandusega, mis on nii suur, et see valgub inimestele peale ja muudab nad täiesti liikumatuks. On üllatav, et piisab, kui see uskumus kõigest vastupidiselt sõnastada. Näiteks kui usute, et inimesed on edukad selle pärast, et mõtlevad suurelt, siis tegelikult edu nõuab mõtlemist pisiasjadele. Teadvustage  seda  endale ja hakake mõtlema väikselt ja tegutsema vastavalt, et hakkama saada asjadega, mis kunagi tundusid suurte probleemidena. Mõned neist on: ülekaalulisus, sõltuvus keelatud või ka lubatud ainetest, soovimatu enesekujutlus, doktorikraadi omamine, uue maja ehitamine, vabanemine võlgadest, suhete parandamine emaga või muutumine iseseisvamaks.

Mäletan ühte minule olulist lahendamistvajavat ülesannet. Olin üheksa aastat seotud korteriühistu juhtimisega. Otsustasime, et on vaja 144 korteriga maja renoveerida, vahetada torud, parandada katus, uuendada elektrisüsteemid, soojustada maja, vahetada aknad jne. Kõik need tööd kokku maksid 5,2 miljonit krooni. Selge, et ühistul sellist raha ei olnud ja tuli mõelda krediidivariantide peale.

Minu ülesandeks oli kogu see plaan majarahvale esitada. Olukorra mõistmiseks on vaja veidi kirjeldada ka elanikkonda, kes meie majas elab. Tegemist on Mustamäe ühe vanima majaga, kus osa on elanud esimestest päevadest peale. Palju on pensionäre, muukeelseid jne.

Koosolekuks valmistudes kujutasin ette, kuidas lähen selle seltskonna ette ja teatan, et peame 5,2 miljonit laenu võtma ja kuidas sellele järgneb minu tomatitega surnuks loopimine.

Õnneks tuli meelde, et ka müügiteoorias on öeldud, et jaga väiksemateks osadeks. Nii tegingi ja jagades 5,2 miljonit 144 korteri peale, siis summa sai palju vastuvõetavam – 36 000 krooni. Ma ei piirdunud sellega, vaid korteri summa jagasin korteri ruutmeetritega ja juba oli number oluliselt vastuvõetavam –  ~  650.-. Arvestades veel seda, et laenuga finantseerides saab numbri veel väiksemaks, jõudsin tulemiseni, et maksekoormus ei kasvagi. Olime selle ajani kogu aega korjanud remondifondi raha 6 krooni/ruutmeetrilt ja nüüd selgus, et laenu saab nendest summadest teenindatud.

Ma ei pidanud paljuks, tegin slaidika, vedasin koosoleku ruumi data-projektori, arvuti ja ekraani. Lisaks ka tootenäidised ja analoogesete majade pildid, enne ja pärast renoveerimist.

Ma ei jõudnud esitlusega isegi lõpuni, kui tädid ja onud saalist hakkasid hüüdma: “Noormees, mis te siin passite, hakake panka minema!”.

Selline ameerikalik lähenemine:”Think big!” ei ole alati õigustatud, sest võivad teile edu asemel hoopis kangestuse tuua. Suured plaanid on head, aga jagage need väikesteks juppideks, nn. päevatöödeks, mida siis päevast päeva tehes jõuate ka kaugemate suuremate eesmärkideni.

Üks näide veel. Kutsusime kursustele inimese, kes rääkis ph-toitumisest. Kõik oli suurepärane, kuni ühe hetkeni, kus lektor teatas, et iga päev tuleb juua 2,5-3 liitrit vett. Selle peale auditoorium kohises ja tuli palju väiteid, et see küll võimalik pole. Jah, aga keegi pole öelnudki, et juba homme. Kui praegu joote 1 klaasi päevas, siis esmalt harjutage jooma 2 klaasi päevas. Sellega harjudes, tõstke kogu kolme klaasini jne. Ajas jõuate tasemeni, kus ka 3 liitrit on võimalik juua. Kiiret pole! Just väikeste, aga kindlate sammudega liigute suuremate eesmärkide poole.

Janno Seeder

 

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>