Kirjapulk

Lugesin täna ühte oma lemmikraamtutest “Igapäeva Tao” ja mõtlema pani üks jutt, mida tahan teiega jagada.

KIRJAPULK (Yu)

Kui sul on vähegi kahtlust selles, kas sa muutud ja arened, siis heida pilk oma käekirjale.

Täiskasvanute käekiri ei sarnane sugugi sellele musternäidisele, mis koolilastele kopeerimiseks ette antakse. Tegelikult jäävad lapsed täiskasvanute käekirja lugemisega sageli jänni ja vanematel tuleb seda neile ette lugeda – käekirja erinevused on sedavõrd suured.

Kui lapsed kirjutama õpivad, on nende käekiri üsna ühetmoodi etteantud mudeliga. Ajaks, mil nad keskikka jõuavad, on nende käekiri tugevasti muutunud. Võib-olla on aega jäänud napiks, elu surve on muutunud tugevamaks ning peagi saab nende käekirjast vaevu loetav kritseldus, püsimatu kaldenurga ja tormakate tõmmetega korrapäratus. Kui sa paluksid kellelgi kirjutada nii, nagu ta seda tegi 20 aastat tagasi, ei suuda ta tõenäoliselt oma  kätt samamoodi liigutada.

Me kõik muutume. Sel määral, kui muutub meie käekiri, muutub ka meie isiksus. Oma kümne aasta tagust allkirja vaadates tõenäoliselt imestame ja võib-olla isegi imetleme seda kirjutanud inimest. Kuid me ei saa minna tagasi. Parem on leppida sellega, nagu see on, niisamuti kui on parem võtta omaks see, kelleks me elu jooksul oleme muutunud.

Kas pole mõtlemapanev? Tänapäeval, arvutiajastul, kaugeneme käsitsi kirjutamisest veelgi, sest arvutiklaviatuuril toksimine ei asenda seda kindlasti mitte.

Ega ilma asjata pole Hiinas jätkuvalt au sees kalligraafia, mida loetakse isegi võitluskunstide aluseks. Tundub seosetu? Ülalkirjutatud teksti vaadates enam mitte, sest järjekindlalt kalligraafiaga tegeledes isiksus areneb ja see on ka tulemusest hästi näha ja sealt edasi on hea minna juba võitluskunstide harrastamise juurde. Ka siin on meil hiinlastest erinev arusaam. Nimelt harjutavad nad võitlsukunste mitte selleks, et kellelegi teisele midagi tõestada, vaid eelkõige enese täiustamiseks. Seega on tihti võitluskunstide meistrid ja osavad kalligraafias ning miks mitte teetseremooniate korraldamises.

Hakake käsitsi päevikut pidama! Mitu head asja ühe korraga – saate ennast paremini tundma, muutute ajakasutuses efektiivsemaks, harjutate enesedistsipliini ja arendate ennast.

Pastakad pihku!

Janno Seeder

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>