Viis stiihiat: VESI (järg)

KODU

Vee kodu saadab lõpetamata vorm. Tundub, et kui vaadata ruumi ühe nurga alt, on üks mulje, ja teise nurga alt jääb hoopis teistsugune mulje. Ruumis toimub pidev muutumine, kasv, kahanemine, teisenemine. Tihti on Vee energiaga kodud väga heledad. Ruumides peab olema piisavalt õhku ja jahedust. Vee energiat kandvad materjalid on klaas, peegel, läikivad objektid, külmad kangad (siid, atlass), lisaks akvaarium, purskkaev, klaasimängud– vitraaž.

Vee elemendi värvid on mustjassinine (yang), hall (yin), kõik sinakasvalged ja sinakasmustad toonid. Kui soovite Vee väge endas tõsta, kasutage oma kodukujunduses ja riietuses (ka aluspesus, sest värvi energia ei pea olema nähtav) musta, metalset, läikivat või tumesinist tooni. Kui soovite Vee energiat vähendada, kasutage helesinist, helerohelist või erekollast.

Vee energiat iseloomustavad voolavad vormid kardinas ja laelambis ninge hele toon ruumis. Kristall on parim Vee stiihia esindaja.

SINISE VÄGI

Vesi võib olla vaikne nagu peegelsile järv või tormiselt vahutav nagu suur kosk. Vesi võtab kergelt vastu võõrast informatsiooni ja säilitab seda kaua enda sees.

Sinine värv vähendab valuaistinguid. Ta pidurdab põletikulisi protsesse, parandab hingamist ja rahustab närvisüsteemi, soodustab intuitsiooni arenemist, oma tunnetusvälja arendamist.

Kui Vee element pole piisavalt tugev, siis inimene haigestub ja muutub kurvameelseks. Kui aga Vee energia on liiga tugev, siis sekkub tihti teiste inimeste ellu parandamise eesmärgil, tuues nii endale kui teistele hävingut. Samas on Vee energiat suhteliselt lihtne tasakaalustada.

Kõige lihtsam viis vett puhastada on vee laadimine (püha vesi). Ka ruumide sissepühitsemine toimub vee abil. Püha vett on võimalik tuua pühadest allikatest või kirikutest, aga teha ka ise vett laadides, näiteks sõnade pealelugemise abil.

Hinge ja vaimu parim ravi on suure vee külastamine – jalutamine ja istumine mere või järve ääres või viibimine sooja suvise vihma käes.

Vee energiat saab oma kodusse tuua ka teisel viisil. Kas teie kodul on põhja suunda avanev aken? Missugune on vaade aknast? Kas teid häirivad suured kõrghooned või on hea vaade kaugusesse? Kui põhja suunda jääv vaade ei paku naudingut, siis tuleb akent kaitsta. Parim vahend selleks on kas sinine kangas (kardin) või sinakas-metallik-must vitraaž aknal. Kui aga kodus puudub põhja suunda avanev aken, siis tuleb Vee energiat teistmoodi ruumi tuua. Selleks sobivad purskkaev, akvaarium, pildid (fotod) veest ja veeloomadest, kaladest. Küll aga ei soovitata ruumi öövaateid merest. Kui pildil on natukenegi päikesevalgust (loojuv päike), siis on kõik hästi.

LOOMAD, TOIDUAINED, TAIMED

Vee väega seotud loomad elavad akvaariumites – kalad, konnad, kahepaiksed. Eriti hea Vee väega loom on kilpkonn. Kui aga Vee stiihiat omav inimene on liiga närviline, tasub tema rahustamiseks appi võtta kass. Kassid vähendavad valu, võtavad ära pingestatuse ,stressi ja vähendavad negatiivsust.

Vee energiat stimuleerivad teraviljadest mais, hirss, kaer, rukis, nisuhelbed, ka tatar. Köögiviljadest baklažaan, punane peakapsas, valge peakapsas, redis, kartul, sibul, porgand, kõrvits ja hernes ning oliivid, ka õlina. Puuviljadest vaarikad, õunad, pirnid, granaatõunad, jõhvikad, viinamarjad, oblikas, kuivatatud puuviljad ja rosinad. Maitsetaimedest ja -ainetest seller, till, spinat, petersell, köömned, nelk, sojakaste ja sool. Piimaproduktidest väherasvased või, koor, juust, kodujuustja hapupiim. Loomsetest produktidest kanaliha, lammas (eriti talleliha), part, munad, vorst (suitsetatud kujul), ka mesi. Loomulikult mereannid nagu forell, suitsetatud kala, langust, lõhe, mereahven, makrell, tuunikala, heeringas, sardiin, tursk, säga, lest, kammeljas jne. NB! Ettevaatus soolaga ja alkoholiga, sest liigne tarbimine mürgitab. NB! Oluline on joogivee kvaliteet!

Aeda lisavad Vee stiihiat eelkõige veetaimed nagu vesiroos, vesikupp, kõrkjad ja pilliroog. Ka ruumis sees võib kasutada vett hindavaid taimi ja vees kasvavaid taimi. Tänapäeval müüakse spetsiaalseid veetaimede akvaariume. Ruumis sees on parim aktiviseerija talvelill alpikann.

Nõrgestamiseks kasutada aga papüürust (mis imab vee), aeda sobivad lepa ja haava eri vormid. Ravimtaimedest sobib toonuse tõstmiseks tüümianiõli janõrgestamiseks rosmariiniõli.

 

 

 

 

 

 

KONFLIKTID

Vesi omab küllaltki tugevat energeetikat, mida ei ole kerge suunata. Seetõttu läheb halba seltskonda või meeskonda sattudes tee kiiresti allamäge ja vastupidi. Sama tendents kehtib ka paarisuhte puhul. Konfliktide peamine allikas on Vee inimese suur vastasseis Tule inimesega. Samuti pärsib Vee rahulikku voolamist liiga jõuline Maa (häirib Vee loovust).

Kõige konfliktsemad paarid on Vee Jänes ja TuleRott; Vee Madu ja Tule Draakon; Vee Siga ja Tule Tiiger; Vee Pühvel ja Maa Koer; Vee Kukk ja Maa Hobune. Mida teha? Tule ja Vee konflikti puhul tuleb sissetuua värvi, vormi, materjali ja ka lapse (sünniaasta järgi) abil Puu energiat. Kui aga konflikt on tekkinud või tekkimas Maa ja Vee energiate omavahelises suhtes, siis tasub suhte harmoniseerimiseks appi võtta Metalli stiihia jõud nii värvis, materjalis, vormis kui inimeses.

Näiteid Vee inimeste kohta on mul väga palju. Millegipärast on minu eluteele sattunud pidevalt kontakte just minu vastasmärgi (ise olen Tuli) Vee esindajatega. Olulisim neist on noorim poeg, kes tuli siia ilma mind kasvatama. Pojal meeldib üle kõige mängida minu emotsioonidega ja seda oskab ta väga oskuslikult teha – tuleb sülle, on õrn ja hea ning järgmine hetk on ta vihast purskav mägi. Ta tajub vaistlikult, kuidas inimestega käituda. Kas olla tõrjuvalt ükskõikne või hoopis tõeline rõõmurull, kes kõik naerma paneb. Häda sellele, kes mänguga kaasa läheb. Mina alguses läksin, meie vahel oli pidev sõda ja leppimine. Aastatega olen saanud targemaks ja sõjad jäävad lühemaks. Ka meie mõlema emotsionaalne hoiak on tänu sellele stabiliseerunud.
Aastaid tagasi, kui me juba feng shuiga tegelesime, toodi minu magamistuppa akvaarium. Akvaarium mulle meeldib, seda on ilus vaadataja õnneks ei pea mina selle eest hoolitsema. Ühtäkki avastasin, et minu une kvaliteet oli halvenenud. Nägin palju unenägusid ja ei suutnud end välja puhata. Raske periood! Kuid une kvaliteet ei paranenud ka nädalate pärast, pigem halvenes. Istusin siis ühel ööl voodiserval, pendel käes, ja uurisin, mis mind siin toas häirib. Pendel näitas akvaariumit. Vaatasin akvaariumit ja ei suutnud põhjust välja mõelda. Nii piinlesin veel mõned nädalad, enne kui taipasin. Tule magamistuppa oli jõudnud liiga palju Vee energiat ning Vesi kustutas igal öösel mu elujõudu. Järgmisel hommikul viidi akvaariumi kööki ja mina magasin taas õndsa und.

EESTI OMA FENG SHUI. Siret Seeder (2008)

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>