Ekskursioon Peterburgi

 

Peterburg – linn, mis nii lähedal kuid samas nii kaugel.

Peterburi, Peterburg, Sankt-Peterburg, Piiter, Leningrad, Petrograd – heal lapsel on palju nimesid. Paarkümmend aastat tagasi oli Peterburi lähim suurlinn, kuhu oli lihtne sõita, suurlinnamelu tunnetada ning poodlemas käia. See oli linn, kus tundsid ennast alati hästi, kus oli olenemata aastaajast alati ilus. Mäletan kuidas lapsena unistasin, et ka Tallinnas oleks hästi palju sildu ja oli südamest kahju, et meil nii uhket jõge ei ole.

Külastada linna, mis on noorem kui Tallinn, asutati 1703, kuid mis on kasvanud Tallinnast kordades kiiremini ja mida ühendab Tallinnaga sama laht. Külastada Kroonlinna, kus on elanud meile nii olulised inimesed (Lydia Koidula, Miina Härma jt). Näha slaavilikku suursugusust ja ülevoolavat külalislahkust, võistlustahet ja võib-olla ka võitlustahet. Lihtsalt istuda kohvikutes, teemajades või pargipingil ja jälgida linnaenergiat.

Loomulikult on alati olemas võimalus tutvuda linna suursuguste vaatamisväärsustega Ermitaažiga, Peeter-Pauli kindlusega, Iisaku katedraaliga, Peterhofi lõpmatute paleedega, uhkete kirikutega. Siinkohal soovitan mitte üle pingutada, vaid nautida olemist, kulgemist ja teha endapoolne mõistlik valik.

Kuna viibime Peterburis mitu õhtut, siis tasub külastada ka kaasaegseid etendusi, tsirkust, kontserte, teatrit – see annab kindlasti värvi ja naudinguid tänasest Peterburist juurde.

Inimene, kes reisib on lahke südamega, ütleb Hiina vanasõna. Lahkus, teineteise mõistmine, toetamine on ka praeguse ajastu võti. Reis Peterburi on üks viis seda endas arendada, rohkendada. Ja kui koos sõidavad ühel eesmärgil, unistusis inimesed, ei jää ka lahkus saabumata.

Lisada veel see, et bussi saame vaadata harivaid filme, pidada loenguid, lugeda raamatuid, vestelda ja filosofeerida. Tegemist ju õppereisiga.

Uuri täpsemat infot ja otsusta, seda enne 06.oktoobrit, sest siis on aeg dokumendid viisataotlemiseks ära anda. Võta pere ja sõbrad ka kaasa!

Info ja registreerimine on siin: PETERBURGI REIS

Siret ja Janno

Lisainfo: 630 7475, 505 9080

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>