Eesti oma feng shui

SAATEKS

Feng shuil on mitmeid koolkondi. Suure võidukäigu, eriti läänemaailmas, on teinud uued koolkonnad nagu astroloogilise taustaga „Lendav täht” ja „Must müts”. Oma tundlikkust erinevate energiate tundma-õppimiseks ja paremaks kasutamiseks on võimalik arendada igaühel ning sellega kaasaegne feng shui õpetus ka tegeleb.

Tänapäeval nimetatakse eri rahvaste harmooniaõpetusi erinevalt: Hiinas feng shui, Indias vasati, Eestis tuule ja vee õpetus jne. Selles raamatus tutvustame lähemalt feng shui vanima koolkonna – intuitiivse ehk vormikoolkonna – põhimõtteid. Antud koolkond omab ka kõige enam sarnaseid jooni traditsioonilise tuule ja vee õpetusega.

SISSEJUHATUS

Aastaid tagasi Gunnar Aarma loengut kuulates jäi mulle meelde tema mõte, et kurja saatust ehk karmat pole olemas, küll aga on igal inimesel täita oma eluülesanne ja seda tuleb järgida. Milline kergendus! Samas hakkas mind painama küsimus – mis on minu eluülesanne? Kas ma olen selle leidnud ja ära tundnud? Ka ma juhindun sellest? Oma eluülesandele risti vastu käies saame me aina vastu näppe, ja kui me eluülesanne täitmata jääb, tuleb järgmises elus jätkata samalt kohalt, kus eelmine pooleli jäi. Kuid kellele meeldib klassi kordama jääda?

Kuidas siis teadvustada oma eluülesannet? Selleks kuula oma keha, sõna ja mõtet ning usalda oma intuitsiooni. Seda viimast on aga tänapäeva orav-ratta-ühiskonnas aina raskem ära tunda ja loomulikult ka usaldada.

Meie, minu ja abikaasa, teekond feng shuini algas ammustest vihjetest ja märguannetest, mis tihti tundusid rumalusena või siis liigse unistamisena. Lapsepõlves kogetusse suhtume me nagu lapse eesmärgistamata tegevusse ja peame seda lihtsaks fantaasiamänguks. Täisealiseks (kas ka täiskasvanuks?) saades tasub märguandeid juba palju tõsisemalt võtta. Missugused on siis need märguanded? Laps, kes tuleb siis ilma, annab meile edasi teate – tuleb selleks valmis olla, sõnum kinni püüda ja dešifreerida. Lastega seotud juhtumid, probleemid ja haigused on esimesed ohumärgid ja teatavad meile, et tuleb midagi ette võtta ja ei piisa ainult ravimipudelist. Tähelepanu tuleb pöörata ka ümbritsevale keskkonnale ja kindlasti iseenda sisse, sest võib-olla leiate vastuse just sealt.

Esmakordselt feng shui loengut kuulama minnes ei arvanud ma asjast mitte midagi. Meelde tuli vaid see, et feng shui abil on võimalik rikkust ja armastust „osta”. Mis selle hind on – kas üks või kaks tarka raamatut, lisaks kuldne konn toanurgas –, see pidi selguma juba loengus.

Täna ei istu kuldne konn mu kodus toanurgas, kuid laste arusaamatud haigused on möödunud. Nii hirmus kui see ka esialgu ei tundunud, on pilk iseendasse heidetud, palju uut ja huvitavat oma igapäevases elus kogetud. Elada iga päev uues reaalsuses, luua iga päev enda ümber harmooniat ja tunnetada iseendas, omakodus ja peres ning kõiksuses keha, sõna ja mõtte rütmi– selle olen ma kindlasti avastanud ja soovin seda ka teiega, head lugejad, jagada.

Viimasel ajal olen üsna tihti sattunud vestlusringi, kus on jutuaineks olnud harmooniline kodu. Tavaliselt seostatakse kodu perenaisega. Kindlasti on see õige lähenemine, sest kodu hinge sissepuhujaks on ju aastasadu olnud ikka naine. Viimati nägin ma naiseja kodu samastamise kaasaegset varianti ühes Taani väikelinnas, kus peaaegu iga maja fassaadile oli uhkelt majaperenaise nimi jäädvustatud. Ka nii võib. Harmooniline ehk õnnelik kodu on rohkem kui pelgalt hoolas perenaine, sellises kodus valitseb füüsiline ja hingeline tasakaal.

Inimene usub seda, mida ta näeb ja tunneb oma kogemuse kaudu. Viimased seitse aastat olen aktiivselt tegelenud Eesti kodude uurimisega. Arvamuse kujundamisel ammutasin teadmisi Eesti taludest ja traditsioonidest, samuti mõisakompleksidest ja kirikutest. Meeldiva üllatusena avastasin, et vanad eestlased arvestasid oma eluaseme ehitamisel nii maa geobioloogilisi (füüsikalisi) omadusi kui ka energeetilist õpetust, mida võiks võrrelda meile võõrapäraselt kõlava feng shuiga.

EESTI OMA FENG SHUI. Siret Seeder   (2008)

Rubriigid: Feng shui. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>