Ühendamine

 

Zong. Ühendama, liitma, kokku seadma, korraldama, sünteesima

Need, kes järgivad Taod, arendavad küll paljusid kunste, kuid seovad need ühte siidiniidi õrnusega.

Erinevaid kunstiliike arendades  tekib kibe kiusatus neid omavahel ühendada ja neist hõlpsasti üks enneolematu süntees luua. Sellest poleks midagi juhul, kui sa otsid mingit kunstipärase väljenduse uut vormi, Tao järgimiseks ei ole see aga hädavajalik.

Tao järgijatel võivad olla küll laiahaaardelised huvid, kuid nad püüdlevad igat valdkonda teostada selle enese piires. Võtame kasvõi inimese, kes harjutab korraga nii kalligraafiat kui ka pillimängu. Ta võib püüelda meisterlikkusele mõlemas, kuid ei plaani tingimata nende kahe kokkusegamist ega muretse selle pärast.

Samamoodi ei ole midagi katki, kui uuritakse erinevaid vaimseid süsteeme. Kui sa aga sisened neist ühte, siis tee asju täpselt ja rangelt selle traditsiooni kohaselt senikaua, kuni oled ta teostanud. See on meisterlikkuse saavutamise tee. Kui üritad rakendada Taod mõnes teises traditsioonis enne, kui oled seda mõistnud, mustad sa nii seda teist pärimust kui Taod.

Kui aga oled kord jõudnud kõrgtasemele kummaski, siis pole midagi viltu, kui kasutatakse neid mõlemat. Ei ole vaja midagi teadlikult tegema hakata. Nad lihtsalt ühinevad sinu elus iseenesest.

Kahest pulgast ei saa küll teha ühte, kuid neid võib kokku siduda oma mõistmise siidniidiga.

Igaüks saab valida talle sobiliku tee ja arendada selles oma meisterlikkust. Muude printsiipide uurimine samaaegselt ainult lisab juurde.

Oleme Siretiga aastate jooksul käinud väga erinevatel kursutel ja praktikatel. Näiteks – silva meetod, klassikaline massaaž, reiki, psych-k, taiji, qigong, jooga. Uurisime kinesioloogiat, rännakumeetodit, meditatsiooni, hiina meditsiini aluseid. Oleme tegelenud vabastava hingamisega, pilatesega, osalenud šamaanirännakutel. Lugenud oleme veelgi laiema skaalaga. Kõikjalt on midagi õppida ja kasutusele võtta ja just seda, mis sobib meie feng shui oskuste ja kogemustega.

Siin tasub mainimist, et oleme ka juba aastaid kasutanud igapäevaselt pendlit ja vitsu, millest näiteks klassikaline feng shui ei tea midagi. Taolised abivahendid kuuluvad rohkem geobioloogia valdkonda. Samas on sellised intuitsiooni nn. “käepikendused” olnud suurepärasteks abivahenditeks ja arengu kiirendajateks.

Nii on alguse saanud ka meie osad teenused – kodude analüüs, bagua-analüüs, energeetiline puhastamine (kodu, inimene jne.), alateadlikke uskumuste muutmine(psych-k). Vt .   TEENUSED

Vaatamata kõigele oleme me siiski eelkõige feng shui spetsialistid ja koolitajad ning seda teed ka jätkuvalt käime.

Lugupidamisega,

Janno Seeder

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>