Kaugus

Yuan. Kauge, eemal, vahemaa.

Rada pidi kaugele rännata: see osutab vahemaale. Reisida kaugele oma kehas – meie rüüs – tähendab pikka eluiga.

Nooremaid vaadates mõtlevad vanemad inimesed sageli omaenda noorusajale ja sellele, kui kaugel see kõik oli. Kas nad vahetaksid oma kohad? Läheksid nad tagasi, kui saaksid? Mõned läheksid. Teised keelduksid kindlasti.

Paljud ütlevad: “Kui saaksin vaid tagasi oma noorusaega nende teadmistega, mis on mul nüüd, küll oleks kõik imeline!” Kas oleks? Saada tagasi oma noorusaja tugev elujõud kui ka noorpõlve piirangud, millele lisanduks veel surve täpsest teadmisest, mis sinuga tulevikus toimub – võib-olla pole see seda väärt.

Nooremaid vaadates näevad vanad, kui kaugele neil noortel tuleb minna. Jah, neil on veel ees erutavad aastad ja uued võimalused. Jah, neil ei ole veel valu ja arme. Ja muidugi on elu seiklusrikas ja rõõmus. Kuid nad ei tea, kui kaugele neil tuleb minna.

Vanad vaatavad õrnu lapsi ja halisevad sellest valust, mis vältimatult tuleb. Nad vaatavad neid ja teavad vahemaad.

Inimesi on meist vanemaid ja inimesi on meist nooremaid. Oma rännakul oleme me alati kuskil keskel. Mööngem vabalt, et see, mis on tulemas, on ikka veel saladus. Tõenäoliselt nii peabki olema. Meil kõigil on rohkem tarkust kui nooruseas. Ning me kõik oleme pimedad nende kimbatuste ja ohtude ees, mis meie teele veel tulevad. Võib-olla teadmatus ongi see, mis meid terve mõistuse juures hoiab.

Pole alati vaja teada, mis tulevik toob, vaid anda igas hetkes oma parim. Just nii õpetab feng shui eellane – Yijing (Muutuste Raamat).

Yijing ei ennusta tulevikku, vaid annab käitumisjuhise uuritavasse hetke. Energiad on pidevas muutumises ja samalaadselt käitudes pole võimalik läbi elu minna. Ennustamise asemel saame küsida: “Kuidas antud hetkel, selles kujunenud olukorras käituda, et minna oma eluteel edasi just moel, mis on minu jaoks parim?”.

Siin saame vastuse pigem valimaks yin või yang käitumisviisi, kas olla vaoshoitud, äraootav, mitte sekkub, pigem tahaplaanile hoidev või aktiivne, sekkuv, tegutsev, panustav, eesliinil olev.

Tekkida võib küll küsimus, et kas siis tulevikuplaane seada ei saagi? Elu peab olema eesmärgistatud, aga suuna valimise järel tuleb ikkagi teha iga päev just seda, mida sel päeval teha saab ning just siin ja praegu. Me ei ole selgeltnägijad, et suudakime tulevikku näha või planeerida tohutu detailitäpsusega. Kõik on pidevas muutumises, ka vahendid eesmärgi saavutamiseks võivad muutuda.

Oluline on teadvustada ka seda, et unustades ennast kuhugi kaugete plaanide, eesmärkide juurde, olemata hetkes, kaugeneme ka iseendast.

Kõige lähemale endale jõuame, kui oleme hetkes, anname iga päev parima, tehes just seda, mida iga päev teha saame ning seda kõike aastaid suure järjekindlusega. Suureneb teadlikkus, kasvab kogemus, mida meilt keegi võtta ei saa ja mis on tegelik rikkus.

Nii saame ühel hetkel teadlikuks ka sellest, kes me oleme.

Janno Seeder

Feng Shui astroloogia kursus 1. tund  kliki  ( siin )

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>