TULI loob ideid ja sütitab kirgi.

Tule vägi toob meile soojust ja elulist aktiivsust. Tuli on alge sajanditetagusest lõkkest, mida valvati, mida peeti pühaks ja mille ümber toimusid kogunemised ning tähtsad rituaalid.
Tule juures käidi ikka hulgakesi, kuid selle jõud sundis inimesi vaikima ja talle oma austust avaldama. Igal elemendil on olemas nii tema yin (rahulik, sumbuv) kui ka yang (aktiivne, tõusev) omadus. Yang Tuli on tulipunane tulekahju, mis hävitab ja purustab kõik oma teel. Yin Tuli on purpurne küünlaleek. Seega sümboliseerib Tuli positiivset valgust ja soojust, aga ka negatiivset ja hirmuäratavat jõudu, mis hävitab kõik. Ka purskav vulkaan on Tule yang’im esindaja.
Tuli esindab aastaaegadest suve (mai, juuni ja juuli), ilmakaartest lõunat ja ööpäevast päevast kellaaega (9.00–15.00). Feng shui järgi nimetatakse Tuld punaseks Fööniksiks. Tule vorm on kolmnurkne, koonusekujuline, teravnurkne ja püramiiditaoline vorm. Ehituskunstis on parimad Tule stiihia esindajad meile nii tuttavad ja armsad viilkatused, aga ka teravad kirikutornid.

Eluvaldkonnad
Tule stiihiat esindavad järgmised valdkonnad ja hobid: keemia, keemiatööstus, juuksuritöö, ilumaailm ja -salongid, loomakasvatus, loomade taltsutamine, tsirkus, jahindus, kunstmaterjalide valmistamine, kontaktmüük (turg ja mess), börs, kasiino, hasartmängud, teater, lavaline esinemine, tants, disain, PR, meedia, turundus, ajakirjandus, (pikaajalised) õppevormid nagu keskharidus, kõrgharidus, intellektuaalne töö, looming, galeriid, esitlused, ka revolutsioon ja sõda, samuti kiirreageerimisüksused, nagu kiirabi, tuletõrje ja politsei. Hobidest ja spordialadest esindab Tuld kõik see, mis eeldab intensiivset füüsilist liikumist, ideede loomist ja elluviimist, organisatoorset tegevust, tegelemist loomadega ja ratsutamine. Spordialadest eelistab Tuli tugevat füüsilist, kuid samas lühiajalist pingutust eeldavaid alasid, nagu lühimaajooksud, hüpped jne. Aeroobika, tants ja tantsupidu on tüüpilised Tule stiihia esindajad.

Inimene
Tule energiat kandvad inimesed on äkilised, energilised, eesmärgikindlad, neid jätkub kõikjale. Tule inimesed tahavad näha enda ümber kodus või suvilas muutusi. Nende elu käib mööda spiraali koos tihtipeale päris järskude tõusude ja langustega ning suurte kõikumistega. Nad on iseenda kõige karmimad kohtumõistjad. Vahetevahel kompenseerivad nad oma võimetust isiklikke piire kehtestada sellega, et paistavad külmad ja ükskõiksed. Selleks et taastuda, vajavad nad privaatsust. Tule inimesed on ettevaatlikud kaasinimeste oma valdustesse lubamisega.
Nad on head just üks-ühele suhtlemises. Samas on nad suurepärased inspireerima suuri rühmi, olles nende ideelised juhid, eeskujud ja julgustajad. Neil on võime jõuda inimese sisemuseni ja näha tõde. Oma entusiasmiga süstivad nad vaevata energiat ja panevad teisi iseendast vaimustuma. Tihti tuleb neil hiljem seda kahetseda, sest olles head projektide algatajad, võib nende ramm sama kiiresti raugeda. See, mis paistab liigse toimetamisena, on seotud nende elujõuga. Kui liikumine peatub, siis Tuli sureb. Tule inimesed ei armasta reegleid ja piiranguid ega oska ette näha oma käitumise negatiivset tulemust. Tule inimeste positiivsete iseloomuomaduste hulka kuuluvad ustavus, ausus, loovus ja hea huumorimeel. Iseenda üle naeravad nad hea meelega. Loomulikult ei meeldi neile, kui seda teeb keegi teine. Probleeme võib aga tulla agressiivsusega, kannatamatusega ja liialdustega. Juttudele pannakse ikka natukene juurde ja nii need lood sünnivad.
Oma väljendustes on Tule inimesed elavad. Vestluse ajal žestikuleerivad nad käte ja isegi peaga. Oma loomuselt on nad rahutud, sisemiselt põlevad. Vokaalne väljendus on kaootiline ja hääl kõigub. Nad armastavad kontraste, nagu mõru šokolaad ja magus kohv või magus šokolaad ja mõru kohv. Emotsioonide skaalal järgneb armastusele viha, keskteele (nagu sõprus) jõutakse väga harva. Tule stiihiaga inimestel on soodumus südamehäireteks, infarktiks, ka soolehädadeks. Kui yang Tuli on üldjuhul väga vastupidav haiguste suhtes, siis yin Tule puhul on nõrk organ süda, mida põhjustab eelkõige emotsionaalne stress.
Organitest esindavad Tule jõudu süda (yang) ja peensool (yin). Need organid on omavahel yin-yang suhtes. Kui ühel neist on probleem, tasub ka teist kontrollida. Tule jõudu on soontes, keeles (seotud maitsmisega), ka kurgus (sõnumid, mida me välja saadame).

Kodu
Tule energias kodu kasvab kõrgusesse – see peab olema vähemalt 1,5- korruseline maja. Mida kõrgem, seda parem. Iseloomulikud on eritasapinnad ja tõusud. Au sees on trepp, vaade kõrgelt, tornid, viilkatusega majad, teravate tornidega hooned. Kodu peab olema soe ja valgusküllane, kus on mõnusaid intiimseid nurgakesi. Tuli eelistab värvide jõulisust või vastupidi – kulunud vana ilmet. Kohati on liiga palju infot riiulitel ja seintel ning kõik võib olla liigselt dekoreeritud. Ruumi peab jääma liikuv, ringlev efekt. Kui avatud lehvik seinale kinnitada, siis mitte otse, vaid nurga all. Kuna Tuli eelistab valgust, siis on vajalik nii loomulik kui kunstlik valgus – erinevad spetsiaalvalgustid, aga ka kamin, ahi, pliit, küünlad jne. Tule elemendi alla käivad kunstmaterjalid: kunstnahk, plast, kile, moodsad kuumuse vahendusel loodud tehismaterjalid.
Tule stiihiat esindavad loomad. Seega on kodus loomanahad põrandal, põdrasarved seinal, linnusuled padjas ja luudest nikerdatud kaunistused ruumis.
Tule elemendi värvid on punane (yang), aga ka purpur (yin), punase eri varjundid, oranž, veinipunane. Juhul kui soovite Tule väge tõsta, kasutage kodu kujunduses kas või ajutiselt erepunast või oranži. Kui aga soovite Tule energiat vähendada, kasutage helesinist, salatirohelist, violetset ja valget.
Tule inimese kodus peab vähemalt üks aken, soovitatavalt mitu, avanema lõunasse. Kui see puudub, tuleb majja lisada võimalikult palju kunstvalgust. Kõrghoones asuva korteri lõuna suunas olev aken kaunistage kardinatega, millel on kolmnurksed vormid. Lisada võib Tule vormi ja värvi, vitraaži. Kui aga Tule inimese majas või korteris avaneb lõuna suunda liiga palju aknaid, siis võib tekkida Tule stiihia üleküllus.
Inimesed on närvilised, ägedad, üksteise suhtes sõjakad. Sel juhul tuleb Tule energiat vähendada, lisades Maa vormi, värvi ja materjali või isegi Vee vormi, värvi ja materjali…

Loe edasi raamatust “Feng shui ja bagua” Tutvu ning soeta endale e-raamat siin: Feng shui ja bagua (kliki)

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>