Hiina eripärad

Hiinas käies puutud kokku sellega, et sinuga tahetakse koos pildi peale jääda, sest on uskumus, et valge inimesega koos pildi peal olemine ja selle pildi kodus väljapanemine toob õnne. Küsima tullakse viisakalt ja miks peaks keelduma.

See poseerimine on tehtud Tai mäe tipus. Mina olin mäkketõusust väsinud, istusin, püüdsin kosuda ja minu kõrval poseerivad hiinlased aina vahetusid.

Seda enam, et meie oleme nende jaoks vägagi eksootilised ja läheme kõik koondnimetuse “suurninad” alla. Hiinlane ei suuda vahet teha, kas sa oled ameeriklane, sakslane või eestlane. Ilmselt sama situatsioon, nagu meil hiinlastega. Tunduvad need hiinlased ju kõik ühte nägu olevat. Alles koha peal selgub, et Hiina on paljurahvuseline riik. 56 eri rahvust ja rahvusgruppi, kõik eri nägu ja eri tegu.

Lisaks hanidele, kes on põhirahvuseks, on 7% nn. vähemusrahvaid. Tundub väike protsent, aga see on 1,3 miljardist ja seega kuskil 100 miljonit, mis on juba muljetavaldav number.

Pekingist lahkudes ja siirdudes teistesse linnadesse, kohtad valgeid inimesi järjest vähem ja ilmselt oled ka kohalike jaoks täielik eksootika.

Kaifengis ületas Eesti grupi saabumine uudistekünnise ja kohalik televisioon tegi meiega intervjuu. Hotellis olime esimene valgete inimeste grupp üldse. Meid uuriti varjamatu uudishimuga, sest tekitasime ilmselt samasuguse kontrasti, nagu tekiks aafriklaste grupi ilmumisel Võrru. Õnneks on hiinlased oma uudishimus viisakad, katsuma ei tulda, käisest ei sikutata.

Varblased.

Üks moment, mida tasub mainida on see, et Hiina möödunud sajandi ajalukku jääb suur varblaste hävitamise aktsioon. Kogu rahvas oli kaasa haaratud ja varblased kogu maalt kadusid. Põhjuseks sellele oli ekslik arusaam, et varbalsed hävitavad viljasaagi. Kuna miljardilise rahvaarvuga maal on haritavat pinda ainult 7 % siis on üks tähtsamaid eesmärke rahvas ära toita. Vaesed varblased sattusid kogemata vaenlase rolli ja hävitati jäägitult. Loomulikult ühel hetkel selgus, et tegemist oli eksitusega ja viljasaaki hävitasi hoopis erinevad putukad-mutukad-röövikud, keda varblased sõid.

Paraku ei ole varblaste populatsioon taastunud ja see üksik varblane, kes fotoobjektiivi ette sattus, tundus ka väga hirmunud näoga olevat ja silmad pilukile tõmbunud, et mitte enam silma torgata.

Eksootikat.

Pekingi eksootiliste toitude turul saab maitsta skorpione või näiteks merihobukesi.

Valid näiteks välja sulle sobiliku kõrre, mille otsas viis elus skorpionit, see küpsetatakse kohe kuumas rasvas ja sööma. Skorpionid on väga maitsvad. Valida saada veel ka tsikaate või siidiussi röövikuid.

Tsikaadid on head, siidiussi röövikud veidi võõrad.

Võin ka kinnitada, et tegemist on selgelt eksootikaga, mitte keskmise hiinlase igapäevase põhitoidusega. Näiteks meie hiinlasest giid Tony keeldus kategooriliselt meiega koos erinevad putukaid degusteerimast. Ei leidnud me ka koerarestorani ja madu ka kuskil ei pakutud.

Söögid, mida iga päev sõime olid väga mitmekesised ja maitsvad, aga kindlasti mitte see, mida meile Eestis hiina restoranis pakutakse.

Selle aasta oktoobris läheme jälle Hiinat avastama.

Täpsema info reisi kohta leiad siit: HIINA AVASTUSREIS (kliki)

Janno Seeder

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>