Hiinat avastamas, 5.-7.päev

Nüüd kulgeme mööda maad, läänest ida poole. Esimene peatus Wuhanis. Hiina mõistes keskmise suurusega linn, elanikke 5-6 miljonit, on piirkonna kultuuri ja hariduskeskususeks. Linna võib nimetada ülikoolide linnaks.

Wuhanis tasub külastada Hubei provintsimuuseumit, aga kindlasti ka Guiyuan’i budistliku templit, mille teeb omanäoliseks 500 arhati (pühakuju) hall.

Reis jätkub Nanjing’i, lõunapealinna, millest on Hiinat valitsetud mitmete dünastiate ajal. Siinseks “kohustuslikuks” programmiks on dr. Sun’i maosoleumi külastus kaunis metsapargis. Dr. Sun on Hiina ajaloos, sest tema juhtimisel sai 1911.aastal kukutatud üle 2000 aasta kestnud keisridünastiate võim ja välja kuulutatud Hiina Vabariik.

Nanjing’is külastame ka Konfutsiuse templit, mis meile kui koolitajatele on eriliselt tähtis, sest loetakse ju Kong Zi’d kõigi õpetajate õpetajaks.
Nanjing on vihmane, aga nagu öeldakse, pole halba ilma, valida tuleb õige riietus ja kõik saab tehtud.

Edasi kulgeme Suzhousse, Idamaade Veneetsiasse, et sõita vanalinna kanalitel, käia kaunis Võrgumeistrite aias ja ainulaadsel linnamüüril. Ilm on jälle ilus, loodame, et vihm on nüüd jäänud lõplikult selja taha ja saame nautida oktoobri kuus meie jaoks suisa suvist soojust.

Neljapäeval, 27.novembril, kell 18, tutvustame Tallinnas, Hea Energia Keskuses, järgmise aasta Hiina avastureise. Info ja registreerimine: TUTVUSTUSÕHTU (kliki)

Rubriigid: Feng shui. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>