Kestev

Jiu. Kestev, pikk aeg, kaua.

Tööta selle heaks, mis on kestev.

Tunduvalt tülikam on püüelda seda, mis kestaks. Inimesed tahavad tulemusi jalamaid ega võta tihtilugu arvesse tulevikku. Häda on selles, et pelgalt hädaabinõuna kasutatud vahendid jäävad sind pidevalt painama. Odavad ja kiired lahendused muutuvad mõne aja möödudes kasututeks ning siis pead sa jälle otsast alustama. Tõenäoliselt kulutame me kogu oma elu jooksul asjade väljavahetamise peale rohkem aega, raha ja püüdlusi kui püsivate ja kestvate esemete soetamiseks või nende valmistamiseks oma kätega.

Ja milline ajakulu. Näiteks on sul vaja korralikku kirstu või laegast. Palju parem on osta korralik ese või lasta see puusepal valmistada ning mitte kunagi enam raisata aega mingite kilekottide ja banaanikastidega jännates.

Ja kuidas sa üldse oma toimetamistele elus lähened? Ükskõik, mis tööd sa parasjagu teed, tee seda iga kord korralikult. Kas parandad kapiust või keskendud oma meditatsioonile, tee seda alati nii hästi kui vähegi saad. Nii vähendad sa oma tulevasi muresid.

Mõiste järjepidevalt hästi tehtud töö või laitmatusele püüdlemine on hiina kultuuris olnud kõrgeks väärtusmõõduks aastatuhandeid ning seda eeskätt inimese enesearengu  ja eneseteostuse seisukohalt. Meile on iidvana kultuurifenomen gongfu (vanemas kirjapildis kung-fu) tuntud pigem idamaiste võitluskunstide kaudu. Kuid gongfu mõiste avardub kaugelt väljapoole võitluskunste. Sõnaühend ise tähendab väga hästi tehtud tööd või kõrgemat meisterlikkust ja seda olenemata valdkonnast. See on täie tähelepanuga tehtud töö ning sellele tööle pühendatud aja tulemus. Nõnda võib gongfu olla ka kokakunst, pillimäng, kalligraafia või sepatöö. Oluliseks peetakse, et tolle väga hästi tehtud töö läbi puhastus ja ühendus tervikuks (tervenes) hing ning avardus vaim. Iseloomulik on see, et nõnda loodud asju saadab alati mingi seletamatult peen meeldivuse hõng.

Meditatsioon taoismis tähendab hoolast tööd sisemistee energiatega või sisemist täpsust.

Kui töötad elus kestvate asjade nimel, rajad sa kõik kindlatele tegudele. Hästi tehtud töö ja kestvate asjadega liigud sa kindlasti palju kaugemale. Kui aga raiskad oma energiat tühiste asjade peale, siis ei kesta ei sina ega ka su saavutused.

Tuleb üle saada kiirustamisest ja läbematusest. Teha midagi järjekindlalt ja pika aja aja jooksul. Kogemus kasvab ja asjad omandavad sisu ning väärtuse.

NB! 09.09. alustame Tallinnas feng shui 1.astme kursustega. Info ja regitreerimine on SIIN (kliki). See võib olla sinu esimene samm kestva pühendumise teel!

Pühendumist soovides,

Janno Seeder

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>