Kaastunne


Tõeline kaastunne on midagi enamat, kui mündi viskamine kerjusele … kaastundlik mõistab, et hoone, mis toodab kerjuseid, vajab ümberehitust.
Martin Luther King, jun.

Seitsmes vabandustest vabanemise põhimõte : KAASTUNNE

Pole võimalik vajada vabandusi, kui elu keskpunktiks saab küsimus: Kuidas saan teisi teenida? Mõtlemine eelkõige teistele – neile käe ulatamine, ükskõik kui ebamugav see ka pole – tekitab teis rõõmutunde, sisemise heaolutunde, mis lähtub pigem teenimisest ja alistumisest kui küsimisest ja nõudmisest.

Kui liigute kaastundesse, kaovad kõik süüdistused. Nii et pole tähtis, mida võite tahta iseendale, avastage, kuidas soovida seda rohkem kellelegi teisele, ja siis keskenduge sellele. Kaastunne juurib välja näpuga näitamise ja võidab vabandamise.

Dalai-laama on rääkinud kaastundest järgnevat:

1. Kaastunne on kõige tähtsam omadus, mida inimkond peab õppima. See on tee, mille abil leida õnne ja tervist ja tunda end edukana.

2. Sõda ja vägivald sureksid välja ühe põlvkonna jooksul, kui alates viiendast elusaastast õpetada lastele harjumus mediteerida kogu elu iga nädal tund aega kaastundest. Kaastundlikus ellusuhtumises, mis tähendab tõeliselt teistele mõtlemist ja elamist muistse kuldreegli järgi, on tõeline vägi.

Samal hetkel, kui tunnete, et taganete vabandustesse, korrake mantrat: Kuidas saan teisi teenida? siis tegutsege saadud vastuste järgi.

Kolm küsimust:

1. Millal on õige aeg midagi teha?

Pidage meeles, et on ainult üks õige aeg – praegu! See ongi kõige tähtsam aeg, sest see on ainus aeg, mille üle meil võimu on. Teie suhe eluga on teie suhe olevikuga.

Mõistke, et antud hetk ongi teie vägi – haarake sellest kinni ja avardage kaastunnet, hoolimata iseendast ja pidage meeles, et teie kohtumine eluga toimub alati olevikus.

2. Kes on kõige tähtsamad inimesed?

Sageli kuuleme, kui tähtis on pakkuda abi traagilise saatusega inimstele mõnes kauges paigas ja vastame neile üleskutsetele. Kuid see ei ole adekvaatne vastus teisele küsimusele.

Igaüks, kes asub teie  vaahetus läheduses, ongi kõige tähtsam inimene, kellega koostööd teha, olgu see siis sõber, pereliige, töökaaslane või võhivõõras.

3. Mis on kõige tähtsam, mida kogu aeg teha?

Me pole siin selleks, et vallutada teisi, pidada sõdu, ehitada kõrgeid templeid oma jumalustele, saada number üheks, võita midagi või alistada kedagi. Ei, me oleme siin selleks, et olla hea – teenida, ulatada käsi, lubada, mitte sekkuda, ja olla alandlik igal pool, kuhu läheme.

Laske egol puhata ja elage kaastundlikult, olge väärikas inimolend.

Soovitusi kaastundes elamiseks

– Kui ärkate, laske enda huulilt voolata sõnal tänan, sest see tuletab meelde , et alustate oma päeva tänulikkuse ka kaastundega.

Mõned soovitused, kuidas võiksite talitada:  saatke tänukirju, öelge midagi sõbralikku mõnele oma lapsele, kellega olete vahetanud karme sõnu, palume vabandust inimeselt, kellega peate ära leppima, korjake mõned metsalilled ja andke need kellelegi, andke ära mõni oma asi, näiteks raamat või ehe, või naeratage kellelegi, kinkides talle särav hetk. Asi on selles, et tehtav ei pea maksma raha, vaid te ühinete kaastundega, mistõttu panete oma päeva vastavalt kulgema.

– Korrake vähemalt viis minutit järjest endale järgmist: Ma olen kaastundlik, kiirgan armastust kõikjale väljapoole, sest see on mu olemus.

Olge kaastundlikud!

Janno

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>