Noor

 

Shao. Noor, vähe.

Kolm ülemist joont kujutavad midagi, mille keskmine joon on pooleks jaganud, midagi, mis on poolitamise teel väiksemaks tehtud. Alumine joon osutab veel ühele vähendamisele, nõnda kogu sõna tervikuna tähendab väiksemast väikseim.

Terviklikkuse saavutamiseks vajab noor juhendamist.

Elu on igapäevaste kompromisside, kahemõttelisuste ja hämarate tähenduste jada. See, mis on õige ühel päeval, võib vale olla järgmisel. See, mis näib hea, võib liigagi lihtsalt muutuda halvaks. Vanadele inimestele toob aastatepikkune pettumus ja meelehärm sageli raskesti hajutatavat kibestumust. Ei ole sugugi õiglane seda tunnet noortele edasi anda.

Muistsed ise olid saavutanud Tao ega toiminud enam paikapandud reeglite järgi. Keset elu vastuolusid võisid nemad oma aastatekümnete pikkusele kogemusele tuginedes toimida peene tundlikkuse, teravmeelsuse ja armuliku heasoovlikkusega. Kuid nad teadsid ka, et noored ei saa toimida samal viisil. Seetõttu andsid muistsed õpetajad noortele selged reeglid ja lihtsad vastused. Teades ja mõistes, et noor süda igatseb olla hea, õpetasid nad käitumisreegleid, mis kehtisid senikaua, kuni noor inimene hakkas mõistma elu vasturääkivusi.

Noored ja puhtad, süütud ja õrnad. Noored vajavad juhatust. Lihtsad ja selged vastused on hädavajalikud ja möödapääsmatud. Hiljem, kui noored on selles maailmas oma teed pikalt käinud, ületavad nad kõik reeglid.

Kena kolmapäeva!

Janno

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>