NELI ELEMENTI

MAGAMISTUBA – MEIE TURVALINE PESA

Magamistoale esitame kõrgendatud turvatunde nõude, sest tegemist on meie isikliku ruumiga, kuhu igaühel pole asja. Parim voodi paigutamise viis ruumis on peatsiga Kalju ehk avadeta, terve seina poole. Voodi külgedele peab jääma piisavalt kaitsvat Küngast ehk tervet seinapinda, mis loob voodisolija jaoks turvalise pesa efekti. Vähem tähtis ei ole ka see, et saame voodis olles liigselt pingutamata jälgida nii akent kui ust. Kaheinimesevoodisse peab kindlasti pääsema mõlemalt küljelt, sest nii pääseb qi (energia) võrdselt mõlema magaja juurde.

Seega on magamistoa puhul soositud selline ruum, mille uks asub keskosast pisut paremal, ja et ruumiust avades ei langeks pilk kõigepealt voodisse, vaid millelegi muule huvitavale.

Loomulikult esineb olukordi, kus ei ole võimalik paigutada voodit ruumis nii, et magaja pea oleks uste ja akendeta seina poole. Mida sel juhul teha?

 

 

 

 

 

 

 

Lihtne on olla selline feng shui nõustaja, kes ütleb, et nii ei saa või nii ei tohi. Ruumide harmoniseerimine, tasakaalustamine tähendab aga seda, et me loome igas ruumis vastavalt võimalustele turvalise ja mõnusa pesa. Seega tuleb appi võtta taas need neli juba tuttavat elementi – Kalju, Künkad, Tasane maa ja Vesi – ning tekitada need neli elementi antud ruumi. Kuidas seda teha? Vaatleme ühte reaalset kliendinäidet. Jooniselt (näide C) võib näha, et ainuke turvaline sein on asendatud lükandustega kapiga ja seetõttu ei ole sinna lihtsalt võimalik voodit paigutada. Ka vastasseina on voodi paigutamine raske, sest vastasel juhul jääb inimeneväga kiire energia liikumise teekonnale (ukse ja akna vahele), mis ei soodusta väljapuhkamist. Niisiis on ainuke valik sein, milles asub ka ukseava. Kalju loomiseks tuleb ukseja voodi vahele paigutada energia liikumist takistav ese nagu riiul, kapike, madal seinaosa, isegi öökapp kõrge lambiga pakub kaitset ja piirab ruumi siseneja vaatevälja ehk tõmbab tähelepanu endale, mitte voodis lamajale. Kapike või riiul ei pea ulatuma laeni, vaid piisab ka 150 cm kõrgusest, ja mitte kogu voodi ulatuses, aga 80–100 cm pikkuses.

Tänu riiulile tekkisid nüüd ruumi Kalju ja samuti Künkad. Tasane maa tähendab seda, et ruumi suurus peab vastama inimeste arvule. Liiga väike ruum hakkab inimest ahistama ja liiga suur ruum energiat võtma. Soovitatavalt peab magamistoa suurus jääma 12–30 m2 vahele. Mida suurem ruum, seda enam peab seal olema mööblit ja erinevaid detaile.

Aga tuleme tagasi kirjeldatava magamistoa juurde. Olemas olid nii Kalju, Künkad kui Tasase maa vajadus, kuid Vesi puudus. Voodis lamaja kontrollis küll aknast tulevat informatsiooni, kuid ei näinud ust. Sellisel juhul tasub kasutada feng shui aspiriini– peeglit – ja tekitada ruumis nn tahavaatepeegel. Antud ruumi puhul sai kasutatud tualettpeeglit, mis asetati väikese nurga all nii, et voodis lamaja ei näe selle peegeldusest ennast, vaid ust. Seega on kõik neli elementi ruumis olemas. Kuid teadma peab veel üht, ka eestlaste hulgas levinud tarkust, et ainult surnud viiakse, jalad ees, uksest välja. Kui magades on jalad suunatud otse ukseavasse või aknasse, liigub energia meie kehast öösel ära. Jah, akna ava võib kaitsta, riputades sinna rasked kardinad, või hoida ust öösiti suletuna. See kõik vähendab energia liikumist, kuid ei kaota seda päriselt ära. Parim lahendus sellisel juhul on jalutsiga voodi. Juhul kui jaluts ei meeldi, võib voodi otsa paigutada midagi muud kaitsvat nagu madal (voodis lamajast natuke kõrgem) voodiriietekapp, kirst, suur tugitool, sirm, aga ka suur taim akna ja voodi vahel. Need kõik on head energia liikumist takistavad vahendid.

Tänapäeval on kõige keerulisem ruum just magamistuba. Noored, andekad ja lennukad arhitektid loovad üha uusi põnevaid kodusid, kus magamistubades on aknaid igasse suunda. Nõustasime kodu, kus perenaineoli proovinud erinevaid magamissuundi, kuid rahulikku und ei olnud ta saanud. Küsimusele, miks arhitekt soovitas sellist ruumi magamiseks, tuli vastuseks: „Siit on ju igasse suunda vaade.” Siinkohal on hea esitada ka teile, lugejad, küsimus: mida teie öösel vaatate? Parimal juhul unenägu.

 

 

 

 

 

 

Eesti taluvoodid olid alati kõrge peatsi ja jalutsiga. Tegemist oli vaese mehe baldahhiiniga, mille abil tekitati mõnus pesa ükskõik missugusesse ruumiossa. Tihti olid voodi otsad kaunistatud mustrite, kirjade ja peremärkidega.
Aastaid tagasi kutsuti meid ühte kodusse, kus oli probleemiks mehe äkiline lahkumine perekonna juurest ja sellega kaasnenud segadus. Ilmnes, et vähem kui aasta tagasi valmis neil uus eramu, kus oli piisavalt ruumi ja avarust. Kuna aastaid oli elatud väga kitsastes oludes, siis nüüd suurendati kodu pinda lausa kümme korda. Eelmises kodus neil oma magamistuba ei olnud ja nüüd uue kodu loomisel pöörati eriline tähelepanu just magamistoale. Sinna pandi kogu hing ja selle suuruseks sai 60 m2! Mõnda aega uues kodus elades hakkasid tekkima lahkhelid, abikaasa ei tulnud enam koju, sest magamistuba ei pakkunud piisavalt turva tunnetja üleminek uuele energiatasemele oli olnud liiga järsk. Feng shui õpikud ütlevad, et liiga suur magamistuba mõjub eriti raskelt just naisele, sest yang võtab yin ruumis võimust, viies ruumi tasakaalust välja.

EESTI OMA FENG SHUI. Siret Seeder (2008)

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 kommentaari postitusele NELI ELEMENTI

  1. Layne kirjutab:

    If, to the other-hand, the washout is such that you may be outdrawn and
    you also don’t need to have a probability, subsequently gamble
    it appropriately.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>