Segadusega seonduvad müüdid

SEGADUSEST VABAKS. Stephanie Roberts

Koli ja trääni poolt tekkinud segadusega seondub erinevaid müüte. Lisaks tunneme tihti häbi, et meie majapidamine on nii kontrolli alt väljas, ning peame ennast süüdlaseks. Vähendamaks süütunnet, võta teadmiseks:

  • Segadus on loomulik
  • Segadus on kõikjal
  • Segaus on lõputu
  • Segadus on su enda valik.

Nende universaalsete seadustega kaasnevad ka müüdid.

Müüt nr 1 – Segadus tõestab, et olen laisk ja lohakas. Korratu majapidamine näitab, et mul on midagi viga.

Loodus armastab segadust! Korraarmastus ei ole meile sündides kaasa antud. Segadus su ümber ei tähenda, et oled laisk või distsiplineerimatu, vaid et oled inimene.

Esimene universaalne seadus: SEGADUS ON LOOMULIK

Müüt nr 2 – Loomulikult puhtad inimesed elavad korrastatud elu.

Väga puhastel inimestel on tihti väga hästi organiseeritud segadus. On huvitav, et inimesed, kes ei luba oma esikulaual tolmukübet kauemaks kui kolm sekundit, hoiavad alles kõik tervituskaardid, sünnipäevakingitused, meened ja käest kätte käivad esemed.

Teine universaalne seadus: SEGADUS ON KÕIKJAL.

Müüt nr 3 – Kunagi, kui mul on aega ja energiat, likvideerin selle segaduse lõplikult.

Segadus tuleb hävitada vähehaaval ja päev korraga, mitte ühe otsustava kampaania käigus. Alustuseks teadvusta, et segadus voolab meie ellu iga päev. Mõtle hetkeks järele, millised esemed saabusid eelmisel nädalal postiga su koju või kontoriusse; mida ostsid poest, milliseid raamatuid võtsid raamatukogust või millised DVD-d laenutasid?

Kolmas universaalne seadus: SEGADUS ON LÕPUTU.

Müüt nr 4 – Eksisteerib “segaduse geen” ja minul see on; olen määratud igavesti keset korralagedust elama.

Kindlasti on mõni inimene korralikum kui teine. tegelikult saab iga inimene õppida tegema valikuid, mille tulemuseks on korras kodu.

Sa ei pea hakkama koristama. See on su enda valik.

Neljas universaalne seadus: SEGADUS ON SU ENDA VALIK.

Feng shui on vana Hiina õpetus, mis tähendab otsetõlkes “tuul ja vesi”. Selle eesmärk on maksimeerida chi, universaalne elujõud, mis on kõikjal meie ümber. Värske ja puhas chi toidab meie kodu ja sealt kaudu ka meid ennast. Kui chi voog on häiritud, siis võivad kannatada meie suhted, rahaseis, loomingulisus, tervis ja karjäär.

Feng shui mõistes on koli ja trääni poolt tekitatud segadus seiskunud energia põhjus ja sümptom. Kui segadus chi blokeerib, muutub see vanaks ja stagneerunuks, justkui tiik, mille vetikad ja langenud lehed on nii lämmatanud, et ta ei suuda enam vee-elu toetada.

Segamini ruumides tunneme tõenäoliselt väsimust, kurnatust, depressiooni, võimetust keskenduda, meie püüdlused eluga edasi minna on takistatud või oleme liiga loiud, et sellest hoolida.

Segadust esmalt likvideeerimata alutades kohe näiteks eluvaldkondade akstiveerimisega, saavutame suure tõenäosusega pigem ootustele vastupidise- suurendame segadust.

Julgelt segadust likvideerima!

Janno Seeder


Rubriigid: Feng shui, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>