Hiina, mu Hiina!

Viimastel päevadel on minu käest palju küsitud meie mai kuus (14.-28.mai)  korraldatava Hiina õppereisi kohta.

Kohe alguses täpsustan, et vaatamata kasutatud nimele – õppereis – on see mõeldud kõigile huvilistele ning seda olenemata, kas omatakse varasemaid teadmisi feng shui’st, Hiina ajaloost ja kultuurist. Mõte on just koos minna ja õppida. Kindlasti on õppereisi nimi kohane ka seetõttu, et Seeder Konsultatsioonid omab koolitusluba ja meil on kokkulepe Maksuametiga, et osad reisi eest makstud summad deklareerime  ja osaleja saab nende pealt tulumaksu tagasi. Selle võrra saab reis olema ka soodsam.

Õppereis kindlasti ka, sest meie abikaasaga oleme feng shui koolitajad ja läheme ise Hiina õppima ja miks mitte siis minna juba koos grupiga, sest nii on õppimine palju tulemuslikum. See on meie jaoks juba mitmes Hiina külastus ja võin kinnitada, et eranditult igal korral oleme saanud ka ise võrratu kogemuse ja kuhjaga uusi teadmisi.

Õppereis kindlasti ka seetõttu, et kogu programm on tihe, õppimisele ja uute teadmiste omandamisele suunatud. Tasub mainimist, et 14 päeva jooksul külastame 8 linna, tõuseme 5 pühale mäele. Kõigis linnades külastame vaatamisväärsusi, saame põhjaliku info kohalikelt giididelt, külastame etendusi, kuulame loenguid jne.

Reisi läbiv idee on 5 püha taoistlikku mäge: põhjas asuv Heng Shan (2017 m), läänes Hua Shan (2154 m), riigi südames paiknev Song Shan (1491 m), idas kõrguv Tai Shan (1545 m) ja lõunas Heng Shan (1300 m).

Mägedele tõuseme treppidest, seega ei ole tegemist alpinismiga. Käimisele on alternatiivina ka köisraudteed või võimalus ennast kandetooliga üles kanda. Seega on kindel, et kõik grupiliikmed üles jõuavad, olenemata füüsilisest võimekusest. Nii on iga mäkketõus nagu väike palverännak, lõppedes mäe otsas taoistlikus tempelis, kus saame jätta oma annid ja soovid.

Läbi aegade on hiinlased uskunud, et teadmised liiguvad vertikaalis, ülevalt alla. Austusest jumalate vastu mindi poolele teele jumalatele vastu ehk mäe tippu. Peale sellist jumalikku kohtumist, olles rikastatud uute teadmistega, tuldi  alla rahva sekka ja jagati oma uusi teadmisi inimestega.

Meil on sellel reisil võimalus lausa viis korda tõusta jumalatele lähemale ja mine tea, millega me nende kohtumiste käigus rikastume ja kellena tagasi tuleme. Viis mäge on seotud feng shui 5 elemendiga : tuli, maa, metall, vesi ja puu. Igal elemendil on oma püha mägi. Meil on seega võimalus tasakaalustada ennast läbi viie elemendi.

Kuna 5 mäge on pillustatud üle terve Hiina, siis kulgedes ühe mäe juurest teise juurde (kokku ~ 5000 km kulgemist) näeme seda maad väga erinevast küljest, erinevaid rahvusi, erinevat kliimat, ajalugu ja kultuuri. Olgu mainitud, et Hiinas elab 56 erinevat rahvust, kes on väljanägemiselt erinevad, samuti on erisusi keeles ja kultuuris. Nende erinevustega reisil ka kokku puutume.

Mainitud 8 linnas uurime kohalikke olusid ja vaataamisväärsusi, naudime kohalikku kööki, võimleme linnapargis koos hiinlastega, proovime erinevaid massaaže.

Kuna kulgemist on palju, seda busside, rongidega ja ka üks siselend, siis võtan kaasa raamatuid, et matkasellid saaksid kasutada aega lugemiseks. Osaleja jaoks on oluline reisile kaasa võtta MP3 mängija, et kuultata erinevaid loenguid. Bussis peame ka ise feng shui teemalisi loenguid. Teeme kõigile osalejatele ka individuaalset analüüsi ja nõustamist.

Tinglikult saabki reisi jagada kolme ossa:

1. Uus info. Vaatamisväärsused, loengud, etendused, lindiloengud, raamatud, idividuaalne nõustamine.

2. Praktiline. Tõusud mägedesse, võimlemine linnaparkides (Qigong, Tai Chi jne.), massaažid jne.

3. Vaba aeg.

Veidi veel nn. tehnilist infot: Lendame Hiina Finnairiga. Kohapeal on ööbimised 4 tärni hotellides. Praktiliselt igal päeval on sees kaks söögikorda heades restoranides. Kulgemiseks kasutame häid busse, ronge, sõidame ka kiirrongiga. Kodust kaugel olles peab olme olema hea.

Koha peal on kõik organiseerinud kohalik tunnustatud turismifirma, mille esindaja Tony (hiina nimi Fan Li) saadab meid terve reisi jooksul. Seega oleme hoitud ja kaitstud.  Tony´ga on meil kujunenud suurepärane koostöö.

Täpsema info saamiseks võid alati uurida eelmiste aastate kokkuvõtteid ja ka eelmise aasta videoblogi. Loomulikult ka selle aasta täpset programmi ja marsruuti ning ka registreeruda. Kõik selle leiad meie kodulehelt : Hiina reis .

Oled oodatud meie grupiga liituma, veel on mõned vabad kohad või kui sul on tuttavaid, kes võivad huvi tunda, siis jaga seda infot nendega.

Usume kindlalt, et see reis on igale osalejale elumuutev kogemus.

Kohtumiseni!

Janno ja Siret Seeder

Rubriigid: Feng shui, sildid: , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 kommentaari postitusele Hiina, mu Hiina!

 1. Alrymeve56x kirjutab:

  http://www.petrotest.pl/2015/11
  Purchasing a new or used auto could be a hard approach unless you know what you will be performing. By educating yourself about automobile shopping before you decide to go to the dealer, you can make stuff much easier for your self. The following tips may help the next purchasing getaway be a little more enjoyable.

  Always provide a mechanic alongside when shopping for a brand new automobile. Automobile merchants are notorious for offering lemons and you do not desire to be their next sufferer. Provided you can not have a auto technician to think about autos together with you, at least make certain you have him evaluate your ultimate decision before buying it.

  Know your boundaries. Before starting purchasing for your next auto or truck, choose how much you can manage to pay out, and follow it. Don’t forget about to include interest in your computations. You will definitely spend about 20 percent as a down payment at the same time, so prepare yourself.

  Prior to seeing a dealer, know what type of vehicle you desire. Study each one of you alternatives prior to buying in order to determine what works best for your budget and loved ones demands. Shop around to determine just how much you need to be paying to get a possible vehicle.

  Before signing any commitment take the time to study each and every collection, such as the small print. If you have anything at all shown that you simply do not understand, will not sign up until you purchase an solution which you fully grasp. Unsavory salesmen may use an agreement to insert numerous costs that have been not reviewed.

  In the event you retain the preceding guidance under consideration when that you simply go buying a car, you may be very likely to get a good offer. Getting a automobile does not have to become a head ache. Simply use the ideas using this post and you will have the automobile you want at a excellent price.

 2. Ariz kirjutab:

  Выгодно мойка для кухни сталь в Москве. Огромный выбор цветов, размеров и моделей моек для кухни из искусственного камня, нержавейки и керамики. Самые низкие цены на мойки из искусственного камня в регионе.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>