VESI toetab enesevaatlust ja inspiratsiooni

Vesi sümboliseerib emotsioone kõikides oma vormides ja värvingutes. Esmapilgul on vesi rahu ja vaikus, kuid selle vaikuse taga on suur sisemine jõud, mis võib hävitada kõik oma teel. Vaikuse ja rahuga on seotud ilu ja nautlemine, ka kunst kõikides oma väljendustes.
Positiivses mõttes tähendab Vesi toitmist – me ei sure janusse – ning toetust – hea vesi viib alati kaldale. Kuid emotsionaalsel jõul on ka negatiivseid värvinguid ja nendeks on nõrkus ning kustumine, hääbumine. Vesi on tugevalt seotud emotsionaalse maailmaga, sümboliseerides suurt armastust, sõprust, aga ka hirmu, närvilisust ja pinget.
Öeldakse, et Vee vägi peseb ära meie mured ja parandab meie haavu. Samasse vette ei saa astuda kaks korda – elu on pidev vool ja tark inimene elab voolus.
Vesi esindab aastaaegadest talve (november, detsember ja jaanuar), ilmakaartest põhja suunda ja ööpäevast öist kellaaega (21.00– 03.00). Feng shui’s nimetatakse Vett mustaks Kilpkonnaks, sest tegemist on musta salapärase veega.
Vee vorm on laineline, looklev ehk kõverjoon. Ehituskunstis on parimad Vee stiihia esindajad voolujoonelise fassaadiga hooned, mida tänapäeva linnakujunduses näeb väga palju.
Vee väe positiivsed omadused on emotsionaalsus, empaatia, voolavus, jäämine alati samaks olukorrast olenemata ja tervendav toime. Vett on kasutatud palju erinevatel riitustel, pühades tegevustes.
Vesi võtab kergelt ja annab kergelt. Veesurmast pääsenud inimesed kirjeldavad seda kui ilusat rännakut. Vee yin-energiat esindab puhta ja selge veega hall oja, kuid yang-energiat tume kõrge merelaine. Vee väe eri etappe on väga lihtne kirjeldada. Kui vesi on tüüne ja rahulik, siis on vesi oma olemuselt yin. Kui aga vesi mässab ja tugev laine muudab randa, on tegemist yang-energiaga. Parim tasakaal on siis, kui randa loksub mõnus laine, mis kutsub meid nautima veemõnusid.
Eluvaldkonnad
Vee stiihiat esindavad järgmised valdkonnad ja hobid: informatsiooni liikumine ehk uudised ja nende edastamine, seega televisioon ja raadio, samuti reklaam, nõustav müük, diplomaatia ja läbirääkimised, juura, kuulamine, muusika, loometegevus, maalikunst, galeriid, kontserdisaalid, posti- ja sideteenused, logistika, merendus, infotehnoloogia, elektroonika, igasugune arendustegevus, lühiajaline (täiskasvanute) koolitus, toiduainetetööstus (eelkõige vedelikud) ja farmaatsia. Hobidest kuuluvad siia kõik veespordialad, nagu ujumine, sukeldumine, vettehüpped, kujundujumine, aerutamine, purjetamine, paadisõit, surfamine, akvaristika, samuti saunatraditsioonid, vann ja dušš. Vee energiat esindavad kõik talispordialad, nagu suusatamine, suusahüpped, aga ka kõik see, mis kuulub muusikasse, nagu laulmine, laulupidu, muusikariistadel mängimine, kontserdid. Vee energias toimivad ka filmindus, fotograafia, reisimine, iluprotseduurid, massaaž ja maalimine.
Inimesed
Vee energiat kandvad inimesed on tugevad ja võimekad. Nad oskavad maailma näha tervikuna ja tegelevad meelsasti igasuguste uuendustega teaduses, kunstis ja oma kodus. Nad on tundlikud ümbritseva suhtes, oskavad inimesi kuulata, neil on arenenud intuitsioon, tähelepanuvõime ja nad on sündinud läbirääkijad ning diplomaadid. Vee aasta inimeste positiivsete iseloomuomaduste hulka kuuluvad empaatiavõime, oskus samastuda teisega. Nad on altid suhtlema ja vajaduse korral artistlikud, luues enda ümber rõõmu ja naeru. Suhetes teistega panustavad nad lihtsusele, üksteise austamisele. Nende jaoks on väga oluline kuulumine kuhugi: perekonda, sõpruskonda – olla nagu tilk vett suures meres. Nende jaoks on oluline, kust nad on tulnud ja kus on nende juured.
Kuid on olemas ka varjatud pool, mis on omane just emotsionaalsetele ja tundlikele inimestele. Vee aasta inimene võib olla ülitundlik, ebapüsiv ja isegi tige. Stressis olles ta kas sulgub endasse või keeb tunnetega üle. Tal võib olla raskusi vanade, lõppenud asjade ja suhete lahtilaskmisega.
Vee inimese märgusõnad on loovus, tarkus, tundlikkus ja veenmisoskus. Nad on täis elukirge ja seksuaaliha. Nad esindavad perekonda, salapäraseid inimesi, aga ka kõhklusi ja ebakindlust.
Organitest esindavad Vee jõudu neerud (yang) ja põis (yin). Need organid on omavahel yin-yang suhtes. Kui ühel neist on probleem, tasub ka teist kontrollida. Vee elemendi alla kuuluvad luustik ja kõrvad. Kui silmade ümbrused on tumedad või turses, tasub kontrollida Vee väega seotud organeid. Vee elemendi nõrkust näitavad juuste väljalangemine, kiilaspäisus.
Kodu
Vee kodu saadab lõpetamata vorm. Tundub, et kui vaadata ruumi ühe nurga alt, on üks mulje, ja teise nurga alt jääb hoopis teistsugune mulje. Ruumis toimub pidev muutumine, kasv, kahanemine, teisenemine. Tihti on Vee energiaga kodud väga heledad. Ruumides peab olema piisavalt õhku ja jahedust. Vee energiat kandvad materjalid on klaas…

Loe edasi raamatust “Feng shui ja bagua” Tutvu ning soeta endale e-raamat siin: Feng shui ja bagua (kliki)

Postitatud teemas Feng shui | Sildid , , | 1 kommentaar

Tõeotsija

Elas kord suur tõeotsija, kes igatses kogu südamest vahetult kogeda valgustatust – omada ja kehastada vabastatud meistrite tarkust.

Uskudes, et meistrid omandasid valgustatuse vaimulikest tekstidest, võttis too otsija ette õppida tundma ja imada endasse iga suure vaimuliku teksti, mis inimestel teada. Ta uuris upanišaade, omandas 27 000 Ramajana värssi, suutis tsiteerida veedasid ja õppis ära kogu vaimse teadmise, mis on peidus veedade rituaalide taga. Ta uuris piiblit ja neelas haruldasi, iidseid tõlkeid, mida polnud leida kohalikes raamatukogudes. Ta omandas kõik mantrad ja paljud joogavormid said tema teiseks loomuseks. Polnud olemas vaimulikke raamatuid, mida ta poleks lugenud, ühtki käsitlust, mida ta poleks tundma õppinud ja polnud ühtki mantrat, mida olnuks vaja ära õppida.

Nüüd oli ta kuuskümmend aastat vana ja teda peeti oma aja suurimaks vaimseks õpetlaseks. Mitte keegi ei suutnud teda väitlustes ületada, sest kahtlemata teadis ta mõnda hämarat fakti mõnest haruldasest tekstist, mis kummutas akadeemilise argumendi.

Kuid oma südamepõhjas teadis ta, et miskit moodi ei ole see ikka veel täiuslik. Valgustatus oli temast kuidagi viisi mööda pääsenud ja kuna enam ei olnud teadmisi, mida ta võinuks omandada, otsustas ta üles otsida valgustatud meistri.

Ta oli kuulnud, et Himaalajas, mäetipus elab erakuna vana tark mees, ja kuigi reis olnuks pikk ja vaevarikas, lootis ta meeletult saada viimast teadmist, mida ta vajas, et olla valgustatud. Nõnda, siis võttes kaasa ainult oma kõige haruldasemad raamatud ning vajaliku moona, alustas ta teekonda.

Pärast pikka teekonda hakkas ta väsima  ja pakid muutusid aina raskemaks. Ta vaatas oma kandami läbi, ei suutnud ta loobuda oma kallihinnalistest raamatutest, vaid hakkas ära viskama asju, ilma milleta hakkama sai – tassid, taldrikud, nõud.

Kurnatud ja väsinuna jõudis ta lõpuks meistri eraklasse, mis asus otse kaljuserval. Ta sõnas meistri abilisele: “Palun ütle meistrile, et ma olen õpetatud mees, kes on omandanud kõik vaimulikud tekstid, mantrad ja kõik veedad. Ma ei taha raisata tema aega. Mul ei ole vaja enam ühtki teksti tundma õppida. Ma tahan saada ainult viimast teadmist valgustatusest.”

Abiline naasis meistri hütist ja sõnas:  “Meister kutsub sind, kui on valmis!”

Nõnda möödus kolm päeva: akadeemik palus luba näha meistrit, kuid meister oli liiga hõivatud, et teda vastu võtta.

“Aga ma olen tegus ja tähtis mees. Ma ei tulnud kogu maad selleks siia, et kuulda mingit algelist õpetust. Minul ei ole enam midagi õppida. Ma tean iga teksti peast. Ma olen siin ainult selleks, et kindlustada valgustatus. Mul ei ole aega raisata!”

Õpetlane tormas abilisest mööda ja tungis meistri hütti, lihtsasse tuppa, kus olid ainult matt ja kaks patja põrandal. Valgustatud tark istus ühel padjal ja keetis vett, et teha teed. Ta vaatas mehele otsa ega öelnud midagi, vaid jätkas oma tee tegemist.

Hämmastusest sõnatu õpetlane potsatas istuma teisele padjale ja ootas, et meister rääkima hakkaks. Aga meister ei lausunud midagi. Ärritunud õpetlane hakkas vihaselt loetlema oma doktorikraade, nimetama lugematuid vaimulikke köiteid, mida ta oli läbi töötanud, seletama, et ta tunneb kõiki rituaale.

Meister kuulas tema juttu, vaikis ja pööras oma tähelepanu taas teevalmistamisele. Ühel hetkel küsides: “Kas sa jooksid minuga teed?”

Vihane õpetlane kehitas vaid õlgu ja nõustus teed jooma, aga jätkates aina kordamist, mida ta kõik oli juba öelnud. Meister jäi jätkuvalt sõnatuks ja hakkas lihtsalt teed tassi valama. Tass sai täis ja hakkas üle voolama, nii, et teed tilkus muldpõrandale.

Õpetlane karjatas:”Meister, meister, lõpeta valamine! Tass ajab üle! Kas sa ei näe?”.

Viimaks vaatas meister õpetlasele otsa ja ütles lihtsalt:  “Jah, ma näen väga hästi … Sina oled nagu see tass – nii täis oma ideid, kontseptsioone, teadmisi ja õpetatud tarkust, et minul ei ole sulle midagi anda. Tõelise teadmise arm ei saa voolata tassi, mis on juba täis – see ainult voolaks üle ääre ja läheks raisku. Kui sa tõeliselt tahad seda, mida sa oma sõnutsi tulid siia saama, võta kõik oma hinnalised raamatud ja kasuta neid hästi: kasuta need kütteks, põleta need ära, sest siin on külm. Siis võta kõik autasud ja tunnistused ja anna need külalastele mängida, sest need pole muud, kui tühised asjakesed, lelud, mis lastele rõõmuks. Ja siis, kui tass on tõesti tühi, võime koos teed juua. Siis ehk saad seda, mida tulid siia kogema.”

Mis seisus on sinu tass?

Janno Seeder

Praktiline nautlev seminar igaühe jaoks  : Külluseenergia aktiveerimine :  kliki ( siin )

Postitatud teemas Feng shui | Sildid , , , , | Kommenteeri

Ära võta midagi isiklikult

Kokkulepe number kaks ütleb:

ÄRA VÕTA MIDAGI ISKLIKULT

Kui nõustute kõigega, mida teile öeldakse, imbub mürk teisse ja te olete lõksu sattunud. Põhjuseks on enda tähtsustamine.

Tõde on see, et see isik, kes teile midagi ütleb, tegeleb oma tunnete, uskumuste ja arvamustega. Kui võtate seda isiklikult, siis võtate mürgi endasse.

Oluline on, et isiklikult ei tasu võtta mitte ainult negatiivseid pöördumisi, vaid ka kiitust.

Näiteks, te olete koolitajana auditooriumi ees, peate loengut, parimal moel, nagu te oskate. Kuulajate hulgas on inimene, kellel on hea tuju, ta on teie loenguga rahul ning loengu lõppedes ta tuleb ja kiidab teid ülevoolavalt.

Loomulikult on tagasiside teile vajalik, aga ärge reageerige, ärge sattuge eufoorilisse seisundisse, vaid lihtsalt võtke teadmiseks.

Järgmisel loengul te annate jälle oma parima, sama kuulaja on auditooriumis, aga ta on tujust ära ja loengu lõppedes ta tuleb ütleb, et see, mida rääkisite on täielik jama.

Siis te haavute ja te reaktsioon on oma uskumusi kaitsta ja konflikte tekitada. Ükskõik, mida te mõtlete ja ütlete, mida te tunnete, on see ainult teie, mitte te kaasvestleja probleem.

Hea testimise koht, kas te võtate teiste arvamusi isiklikult või mitte on näiteks sotsiaalsed suhtlusvõrgud. Ütleme, et te kirjutasite Facebook´i kontole oma säravaima mõtte. Hetke pärast keegi kommenteerib seda ja see pole päris see, mida te oleksite oodanud. Nüüd tormate selgitama, õigustama, täpsustama. Sellega asi ei piirdu, tuleb järgmine kommentaar ja järgmine ning te tahaks ikka selgitada ja asi läheb käest ära, juba unustatakse, millest üldse jutt algas, minnakse isiklikuks.

Midagi ei pea selgitama, ega õigustama. See, mida kirjutasite ongi teie mõte, see võib kellelegi meeldida, kellelegi mitte. Eesmärk ei olegi kõigile meeldida.

Teil on õigus oma maailmavaatele, õigus seda ka välja öelda, aga samasugune õigus on kõigil inimestel. Kui teiste inimeste maailmavaade erineb teie omast, siis on sellega kõik hästi ja te ei pea hakkama selgitama, õigustama, vaidlema, sattuma võitlevasse positsiooni.

Mida rohkem seda kokkulepet oma ellu integreerite, seda vähemaks jääb vaidlusi ja konflikte, sest pole enam, mille üle vaielda. Sõna “vaidlema” kaotab mõtte. On palju erinevaid arvamusi, aga ükski neist ei ole teisest parem ja edetabeli koostamine läbi vaidlemise muutub mõttetuks.

Isegi teie arvamus te enda kohta pole alati tõene, seetõttu ei pea te isiklikult võtma ka seda, mida oma peas kuulete. Ühel päeval suhtute endasse hästi, tunnustavalt, teisel teete ennast maha ja piitsutate. Milline neist arvamustest on tõene? Mitte kumbki, teie olete ikka teie.

Kui õpite vähem isiklikult võtma, olete terviklikum, vähem haavatav. Isiklikult võtmata olete teie ise.

Võtkem vähem isiklikult!

Janno Seeder

Seminar : Minu tugevused ja nõrkused :    kliki ( siin )

Postitatud teemas Feng shui | Sildid , , , | Kommenteeri

Kuidas viie stiihia tasakaalutus meie igapäevaelus väljendub?

See on lõik raamatust “Abistajate, õpetajate ja reiside feng shui.”

Palju Maa energiat loob liiga tõsise õhkkonna. Inimene võib muutuda raskemeelseks, tõsiseks ja sulguda endasse. Seevastu nõrk Maa element tekitab segadust, korratust, selguse ja sensuaalsuse puudumist. Loovat ja kontrollivat ringi lihtsustatul kujul appi võttes kasutame Maa energia tugevdamiseks Tuld ja nõrgestamiseks kontrollivas tsüklis olevat Puud.

Palju Metalli energiat loob vaimse jäikuse, suurendades kange-kaelsust ja suutmatust töötada meeskonnas. Metalli energia nappus soodustab otsustusvõimetust ja tegevuste edasilükkamist, sest inimene ei suuda valida. Taas kord loovat ja kontrollivat ringi kasutades lisame Metalli energia tugevdamiseks Maad ja nõrgestamiseks kontrollivas tsüklis olevat Tuld.

Palju Vee energiat vähendab produktiivsust ning inimene muutub ülemäära avatuks ja vastuvõtlikuks. Vee energia puudujääk tekitab ärevust ja stressi, inimesed kalduvad rivaalitsema ning muutuvad sarkastiliseks. Loovat ja kontrollivat tsüklit appi võttes kasutame Vee energia tugevdamiseks Metalli jõudu ja nõrgestamiseks kontrollivas tsüklis olevat Maad.

Palju Puu energiat tekitab ülekoormatuse tunde, inimese produktiivsus väheneb, ta muutub ebapraktiliseks, kuid samas pealetükkivaks. Puu elemendi vähesus nõrgestab inimese võimet maailmaga kontakti luua, kaob optimism ning eiratakse kohustusi ja reegleid. Loovat ja kontrollivat tsüklit kasutades lisame Puu energia tugevdamiseks Vee jõudu ja nõrgestamiseks kontrollivas tsüklis olevat Metalli.

Palju Tule energiat kutsub esile rahutu ja impulsiivse käitumise. Selline inimene tegeleb korraga mitme asjaga, kuid tüdineb neist ruttu ega vii alustatut lõpule. Nõrk Tule energia vähendab suhtlemisvõimet. Sellise inimese emotsioonid on pigem melanhoolsed, ta nutab tihti ja on kohati isegi dramaatiline. Loovat ja kontrollivat tsüklit kasutades lisame Tule energia tugevdamiseks Puu (ka Tule) jõudu ja nõrgestami-seks kontrollivas tsüklis olevat Vett.

Viie stiihia omavahelisest käitumisest, vastastikustest mõjudest, nende omadustest ja kasutamise võimalustest tuleb juttu edaspidistes peatükkides, kus tutvume lähemalt mitmesuguste harmoneerimise ja aktiveerimise võtetega.

See on lõik raamatust “Abistajate, õpetajate ja reiside feng shui.” Soeta endale e-raamat siit (kliki)

Postitatud teemas Feng shui | Sildid , , , , | Kommenteeri

Filmi “Saladus” (tutvustus)

Tegu on 2006.a. valminud 90-minutilise dokumentaalfilmiga, mis paljastab universumi SUURE SALADUSE, mida on edasi antud läbi aegade, et see jõuaks lõpuks nii sinu kui ka kogu inimkonnani. Sinust saab see, millest sa enim mõtled aga sa tõmbad ka ligi kõike seda millest sa enim mõtled. Mõtted saavad asjadeks.

Vaata filmi meie kodulehel  kliki  ( siin )

Postitatud teemas Feng shui | Sildid , , , , | Kommenteeri